برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری ومبارزه با بیماری ایدز


کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با ایدز با موضوع آموزش مقدماتی آشنایی با ویروس اچ آی وی در هلال احمر شهرستان‌های فردیس و کرج برگزار شد.

به گزراش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ محجوبه نامجو گفت: در این کارگاه اعضای جمعیت هلال احمر با روش های پیشگیری ودرمان بیماری ایدز آشنا شدند.

وی آگاهی از بیماری ایدز را زمینه زندگی بهتر بیماران دانست و افزود: با توجه به آشکار نبودن بیماری ایدز اطلاع به موقع مبتلایان از این بیماری و آغاز درمان می‌تواند طول عمر بیماران را افزایش دهد.

تیموری کارشناس شبکه بهداشت با اشاره به اینکه ایدز یک بیماری عفونی است و جامعه بشری را تهدید میکند گفت: مراجعه به‌موقع مبتلایان و افراد در معرض خطر برای دریافت خدمات پیشگیری، جلوی پنهان ماندن و همه‌گیر شدن این بیماری را می‌گیرد.

نامجو در پایان اظهار کرد: در این کارگاه شرکت‌کنندگان با دریافت بروشور با موضوع ایدز، راه های پیشگیری و هپاتیت و انواع آن، آشنا شدند.

گفتنی است، اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس با شعار من هم آزمایش می دهم، آزمایش HIV را در محل کارگاه دادند.

جلوگیری از پیشروی بیماری ایدز در جامعه با آگاه‌سازی جوانان

سید فتح اله هاشم نژاد در خصوص این کارگاه گفت: در کارگاه یک روزه کارکنان، اعضای جوانان و امدادگران خواهر جمعیت هلال احمر با آخرین روش‌های پیشگیری و درمان بیماری ایدز آشنا شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرج هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش مقدماتی آشنایی با بیماری ایدز عنوان کرد و گفت: شرکت کنندگان آموزش‌هایی را در راستای جلوگیری از ابتلا، پیشگیری و سرایت بیماری ایدز توسط بیماران مبتلا به این بیماری فرا گرفتند.

وی بیان کرد: مراقبت، پیشگیری و آگاه سازی افراد به ویژه جوانان و افراد در معرض خطر نسبت به راه‌های انتقال این بیماری عفونی، جلوی ورود ویروس ایدز را در افراد می‌گیرد.

هاشم نژاد تصریح کرد: بیماری ایدز به عنوان یکی از بیماریهای عفونی و مهلک سالیانی است که جامعه بشری را تهدید می کند اما این بیماری کشنده با پیشگیری و مراقبت کاملا قابل کنترل است.

گفتنی است، ویروس عامل بیماری ایدز از طریق سوزن و سرنگ مشترک، خون آلوده، رابطه جنسی غیر ایمن و مادر مبتلا به جنین منتقل می شود، این ویروس بعد از ورود به بدن ممکن است تا سال ها هیچ علامتی را در فرد ایجاد نکند و فرد ناقل سال ها به عنوان یک فرد سالم اما ناقل می تواند این عفونت ویروسی را به دیگران منتقل کند.