زنگ هفتمین دوره طرح ملی دادرس در استان اصفهان نواخته شد

مراسم افتتاح هفتمین دوره طرح ملی دادرس در دبیرستان حضرت خدیجه کبری شهرستان اصفهان با حضور مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ در این مراسم معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به آغاز هفتمین دوره طرح دادرس گفت: این طرح از طرح‎های خوب و مفید برای دانش آموزان است و ثمره این طرح وجود دانش آموزانی است که می‎توانند در هنگام حادثه یاریگر هم نوعان خود باشند.

حیدر علی خانبازی تصریح کرد: امروزه کسب مهارت‎های مختلف برای نقش آفرینی موثر در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است و بدیهی است حس نوعدوستی، خیرخواهی و کمک به دیگران از مهارت‎هایی است که هر انسان به آن نیاز دارد .

وی افزود: اجرای طرح دادرس باعث جاری شدن حس خدمت، حس همنوع دوستی و حس خیرخواهی در بین دانش آموزان و در سطح بعد در خانواده و جامعه می‎شود و طرح دادرس تلاش می‎کند این حس به منصه ظهور و عملیاتی شدن برسد.

خانبازی با بیان اینکه قهرمان و برنده واقعی در عرصه المپیاد آماده و طرح دادرس بی شک دانش آموزانی هستند که در کنار درس، مهارت‎های لازم را برای خدمت به هم‎نوعان و افراد حادثه دیده فراگرفته باشند، اظهار امیدواری کرد با تلاش و همکاری مربیان امسال نیز ضمن آموزش مهارت‎های لازم به دانش آموزان شاهد کیفیت بالاتری در اجرای این طرح با حضور دادرسان توانمند باشیم .

عباسی؛ رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل اموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این مراسم از همکاری مطلوب آموزش و پرورش و هلال احمر در اجرای طرح دادرس تقدیر و از این طرح به عنوان یکی از طرح‎های موفق و کاربردی در میان دانش آموزان یاد کرد.

در ادامه این مراسم شهریار انصاری؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان با تقدیر از همکاری آموزش و پرورش در اجرای طرح دادرس در دوره‎های پیشین اظهار کرد: دانش‎آموزان طرح دادرس می‎توانند نقش مهمی در ارتقاء آمادگی جامعه در رویارویی با حوادث ایفا کنند و این دقیقا منطبق با اهداف و اصول متعالی جمعیت هلال احمر است.

در ادامه مراسم سرود کانون‎های دانش‌‎آموزی توسط دادرسان اجرا و سپس نمایشی با موضوع اهمیت آموزش امداد و کمک‎های اولیه و ضرورت همدلی و نوع‎دوستی اجرا شد.

در پایان مراسم از مدیر مدرسه در راستای همکاری و فعالیت ارزنده در طرح دادرس و کسب رتبه برتر در سال گذشته با اهداء لوح سپاس و هدیه تجلیل به عمل آمد و کیک افتتاح هفتمین دوره طرح ملی دادرس بریده شد.

همچنین در این مراسم دانش آموزان دادرس سال گذشته با برپایی ایستگاه سلامت در درب ورودی سالن مراسم، با اندازه‎گیری فشارخون و وزن مدعوین، به صورت عملی به تمرین مهارت‎های امدادی پرداختند.