روابط عمومی پیشانی اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر

نشست تخصصی رابطان خبری شعب جمعیت هلال احمر استان البرز در سالن جلسات استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ میلاد حسنی امیرآبادی با اشاره به فعالیت داوطلبانه رابطان خبری در تهیه و انعکاس اخبار گفت: با توجه به داشتن منابع انسانی ارزشمند که داوطلبان هستند توانسته ایم فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر در سطح استان را به خوبی پاسخ دهیم.

وی افزود: با تشکیل مجمع خبرنگاران داوطلب، شورای راهبردی با حضور ۱۲ تن از اعضا برای پیشبرد اهداف حوزه روابط عمومی ایجاد شد.

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز در خصوص ایجاد ساختار جدید در حوزه روابط عمومی بیان کرد: فعالیت روابط عمومی بعد از آغاز کار خبرنگاران داوطلب موجب بهبود عملکرد این حوزه شد و اخبار با سرعت خوبی در خبرگزاری‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها منتشر می شوند.

وی با اشاره به برگزاری نشست های این حوزه اظهار کرد: با آغاز کار مجمع، نشست‌هایی با مسئولان استانی و کشوری داریم تا با تقویت و شناسایی توانایی رابطان خبری داوطلب و استفاده از ظرفیت آن‌ها در سطح کشور حرکت کنیم.

حسنی امیرآبادی اضافه کرد: اعضا در نشست‌های هفتگی در زمینه‌های خبرنویسی، عکاسی، تدوین و غیره با حضور مسئولان استانی آموزش می‌بینند.

در این نشست فرشید شاپوری، رئیس حوزه مدیرعامل با تشکر از فعالیت رابطان خبری در این مدت کوتاه، بیان کرد: روابط عمومی پیشانی جمعیت است که با تقویت این حوزه عملکرد و فعالیت شعب بهتر دیده می‌شود.

محمد باقر خلفی، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز در جمع رابطان خبری بیان کرد: با توجه به حجم بالای فعالیت‌های شعب و انعکاس سریع اخبار، اهمیت ایجاد مجمع خبرنگاران داوطلب نشان داده‌ می‌شود.

وی با اشاره به سوابق رابطان خبری و آشنایی آن‌ها با ماموریت‌های هلال احمر اضافه کرد: ارزیابی شعب در نحوه انعکاس اخبار باعث سرعت بخشیدن به جمع آوری اخبار توسط رابطان و رقابتی مثبت میان شعب شده است.

وی ادامه داد: تولید اخبار با کیفیت بهتر، سریع و دقیق در ارزیابی رابطان خبری شعب در نظر گرفته می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز عنوان کرد: اعضا باید دقت کنند که تعداد اخبار اهمیت ندارد و کیفیت اخبار مهم است.

وی در این جلسه به جذب افراد بیشتر تاکید کرد و گفت: بزرگترین بخش اطلاع رسانی، تولید محتوا است که باعث جذب افراد مختلف به جمعیت هلال احمر می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش فضای مجازی و روش‌های نوین در جذب افراد، شما رابطان با تولید محتوای خوب و اطلاع‌رسانی صحیح در این عرصه پیش‌قدم شوید.

وی در پایان از رابطان خبری واحد جوانان شعب درخواست کرد در تصاویر و برنامه‌ها به ارزش خبری آن برنامه و هویت سازمانی جمعیت که پوشیدن کاور است دقت شود.

گفتنی است در این دیدار سید عابدین موسوی زاده، کارمند و عضو قدیمی جمعیت هلال احمر در این نشست حضور داشت و نکات تاثیر گذاری را در بهبود روند فعالیت رابطان بیان کرد.