برگزاری انتخابات کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر در مدارس ایلام


دانش آموزان عضو هلال احمر استان ایلام جهت انتخابات شورای اجرایی، پای صندوق رای رفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ کانون دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نهادی است دانش‌آموزی، غیرسیاسی و غیر‌دولتی که برنامه‌ها وفعالیت‌های آن در جهت اهداف جمعیت هلال‌احمر که همانا تسکین آلام بشری، صلح و دوستی و تفاهم، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها و تأمین احترام انسان‌ها می‌باشد، در مدارس به فعالیت می‌پردازد.

علی اصغر علی اکبری معاون امور جوانان هلال احمر ایلام در این خصوص، هدف از تشکیل کانونهای دانش آموزی را نهادینه کردن هر خانواده یک امدادگر و ایجاد فرهنگ بشردوستی در بین دانش آموزان عنوان کرد و اظهار داشت: پیرو تفاهم نامه جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش، انتخابات دانش آموزی در سطح مدرسه از مدارس استان در حال برگزاری می باشد.

علی اکبری عنوان کرد: افراد برگزیده به عنوان اعضای شورای اجرایی کانونهای دانش آموزی هلال احمر و به عبارتی مروجین اهداف بشردوستانه هلال احمر خواهند بود.

انتخابات کانون های دانش آموزی در شهرستان آبدانان
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبدانان از برگزاری انتخابات کانون دانش آموزی در مدارس دخترانه این شهرستان خبر داد .
شجاعت جابری رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان آبدانان اظهارداشت: انتخابات کانون دانش آموزی هلال احمر در تمامی مدارس دخترانه و با حضور مسئولین در مدرسه دخترانه مریم برگزار شد.

شجاعت جابری افزود: این انتخابات با حضور پرسنل جمعیت هلال احمر شهرستان ، جمعی از مسئولان آموزشگاه طبق آیین نامه کانون های دانش آموزی برگزارشد که پس از رای گیری ۵ نفر عضو شورا و ۲ نفر به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت کانون های دانش آموزی تصریح کرد: این کانون‌ها با اهداف جذب، سازماندهی، تلاش در جهت تقویت روحیه انسان دوستی و نوعدوستی درمیان دانش آموزان با انجام برنامه های بشردوستانه و عام المنفعه و تلاش برای برقراری صلح جهانی و تأمین آرامش انسان‌ها و تضمین سلامت روان‌ها فعالیت می کنند.

در پایان خانم سارا محمولی با کسب آرای بیشتر به عنوان دبیر کانون دانش آموزی معرفی شد.

انتخابات کانون های دانش آموزی در شهرستان ایوان
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایوان بیان کرد این انتخابات در دبیرستان دوره اول شهید نعمت نادری و مدرسه دخترانه هفده شهریور ویژه پایه هشتم انجام شد.

مهدی فاضلی تصریح کرد: دانش اموزان در کانون‌های دانش اموری هلال احمر علاوه بر فراگیری اصول و اهداف جمعیت هلال احمر آمادگی حضور در فعالیت های بشردوستانه و امدادی را نیز کسب می کنند. و در صورت علاقه، پس از ورود به کانون‌، جذب تیم‌های دادرس شده و برای دریافت مهارت های خودامدادی، نحوه ارائه کمک‌های اولیه به دیگران و آمادگی در برابر حوادث مختلف آموزش می بینند.

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان ایوان در پایان خاطرنشان کرد: این انتخابات با همکاری آموزش و پرورش در سطح کانون های دانش آموزی مقطع دبیرسان دوره اول شهرستان ایوان برگزار شد و در این انتخابات ۵ نفر به عنوان عضو اصلی شورا و ۲ نفر یه عنوان عضو علی البدل هر کانون انتخاب شد.
برگزاری انتخابات کانون های دانش آموزی هلال احمر در شهرستان سیروان

یاسر ملک حسینی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیروان از برگزاری انتخابات کانون های دانش آموزی هلال احمر در دبیرستان دخترانه و پسرانه دوره اول متوسطه خبر داد.

ملک حسینی در اینباره گفت: این انتخابات با توجه به انعقاد تفاهم نامه و همچنین مشارکت و همکاری آموزش و پرورش انتخابات کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان سیروان در مدارس برگزار شد.

وی ادامه داد: این برنامه در مدارس دخترانه فاطمه زهرا(س) و پسرانه امام خمینی (ره) برگزار شد و هدف از این انتخابات مشارکت اعضا کانون های دانش آموزی در پیشبرد برنامه ها و اهداف بشردوستانه هلال احمر می باشد.

ملک حسینی افزود: در زمان برگزاری این انتخابات مدیران و مربیان تربیتی و فرهنگی مدارس و کارشناسان امور جوانان هلال احمر این شهرستان از نزدیک از روند برگزاری انتخابات بازدید به عمل آوردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیروان تاکید کرد: هدف از تشکیل این کانون ها آشنایی بیشتر دانش آموزان و ارتقاء سطح معلومات امدادی آنان است.
انتخابات کانون های دانش آموزی در شهرستان ملکشاهی
صادق کریمی نژاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ملکشاهی از برگزاری انتخابات کانون دانش آموزی این جمعیت در ۸ مدرسه خبر داد.

کریمی نژاد گفت: انتخابات کانون های دانش آموزی در ۸ مدرسه شهرستان شامل ۴مدرسه دخترانه حجاب،صدیقه الطاهره، بنت الهدی و ام البنین و ۴ مدرسه پسرانه دانش، ارشاد، شهید مطهری و شهید چمران برگزار شد.

وی هدف از برگزاری انتخابات کانون های دانش آموزی هلال احمر افزایش مسئولیت پذیری مشارکت دانش آموزان در تصمیم گیری های امورات امدادی و عام المنفعه و آشنایی بیشتر دانش آموزان و ارتقاء سطح معلومات امدادی آنان است که اقدام به تشکیل کانون های دانش آموزی در سطح مدارس گرفته ایم.