با حضور ۹۰ مربی آموزش و پرورش در قم کارگاه آموزشی مهارتهای امدادی رابطین طرح دادرس برگزار شد

کارگاه آموزشی مهارتهای امدادی رابطین طرح دادرس (ویژه مربیان آموزش و پرورش) با هدف آموزش دانش آموزان در ۱۲۴ مدرسه، مرکز و شعب استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی با اعلام این خبر اظهار کرد: این کارگاه به مدت ۱۰ ساعت ویژه مربیان طرح ملی دادرس با همکاری معاونت سلامت آموزش و پرورش و با حضور ۹۰ نفر از رابطین طرح ملی دادرس در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

وی با اشاره به سرفصل های آموزشی این طرح افزود: در این کارگاه مربیان با مهارتهای امدادی در ۷ بخش، تاریخچه و اهداف هلال احمر، ارزیابی و CPR، پناهگیری و خروج ایمن، خونریزی و پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم به طور عملی و تئوری آشنا شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش به همراه کارشناسان و مسئولین نواحی نیز در راستای ارزیابی و رصد نحوه ی برگزاری این کارگاه از کلاس های آموزشی در زمان اجرای طرح بازدید کردند.

مصباحی گفت: با آموزش رابطان طرح ملی دادرس، دانش آموزان ۱۲۴ مدرسه در مرکز و شعب استان قم تحت پوشش آموزش ها قرار گرفته و به رقابت در طرح ملی دادرس خواهند پرداخت.