پیام رئیس سازمان جوانان به مناسبت روز دانشجو

شهاب الدین صابونچی، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز دانشجو در پیامی از این قشر به عنوان استوانه اصلی فعالیت سازمان جوانان  نام برد. در این پیام آمده است:

آرمانخواهی، صداقت، صراحت و شجاعت، ویژگی‌هایی است که از دیرباز با تصویر دانشجویان در افکار عمومی عجین و قرین گردیده و شانزدهم آذر ماه هم به عنوان نمادی از تبلور همین خصایص و به منظور گرامیداشت آن، به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.
دانشجویان در تاریخ معاصر کشور ما، قشری بیدار و دغدغه‌مند در جامعه بوده و نقشی اساسی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی،سیاسی و … داشته اند و‌ در همین راستا، در زمینه فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه نیز همواره نقش بی‌بدیلی را ایفا کرده‌اند. اگرچه سازمان جوانان، به عنوان دروازه ورودی داوطلبان به جمعیت هلال احمر همواره نگاه ویژ‌ه‌ای به دانشجویان داشته و کانون‌های دانشجویی این سازمان، یکی از استوانه‌های اصلی فعالیت‌ها و برنامه‌های آن بوده ‌است، اما باید اذعان داشت که جامعه بزرگ دانشجویی کشور می‌توانند نقشی به مراتب پررنگ‌تر در اعتلای سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر ایفا کنند.
در حال حاضر نیز سازمان جوانان این افتخار را دارد از فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان عزیز کشور در قالب بیش از یک‌هزار کانون‌ دانشجویی، در راستای اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر بهره‌مند باشد و با کمک این گروه بزرگ اجتماعی، گامهای بلندی در مسیر اهداف و برنامه‌های بشردوستانه بردارد.
اینجانب فرا رسیدن روز دانشجو را به تمام دانشجویان این سرزمین، به ویژه اعضای کانون‌های دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با شناخت و مواجهه‌ای بهتر نسبت به این سرمایه بزرگ و ظرفیت کم‌نظیر و حمایت مادی و معنوی بیشتر، بتوانیم با افزایش نشاط و امید در بین دانشجویان عزیز و ارتقای دانش و مهارت ایشان در جهت کمک به خود و همنوعان، پرچم فعالیت‌های داوطلبانه و انسان‌دوستانه را بیش از گذشته در جامعه به اهتزاز درآوریم.