اعطای حکم به دبیر طلبه رباط کریم توسط مدیر عامل هلال احمر استان تهران

حسین کتابدار مدیر عامل هلال احمر استان تهران و دکتر محمدرضا منصوری معاون امور جوانان استان تهران از کانون طلاب برادران شهرستان رباط کریم بازدید کردند.

به گزارش رابط خبری امورجوانان جمعیت هلال احمر استان تهران؛ در این بازدید حکم دبیر کانون طلاب برادران رباط کریم در حضور رئیس هلال احمر، نماینده ولایت فقیه، امام جمعه و مدیر مدرسه علمیهء این شهرستان در محل حوزهء علمیه امام خمینی (ره) اعطا شد.

مدیر عامل هلال احمر استان تهران در جمع روحانیون و طلبه های جوان گفت: یقینا استفاده ازظرفیت حوزه علمیه باعث تقویت وافزایش مباحث ارزشی خواهد شد.

آماده سازی مردم در مواجه با حوادث و بلایا و تاب اوری جوامع، ساکنین شهر ها و خصوصا روستاییان و توجه به چهار مرحله مدیریت بحران که شامل پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی وبازتوانی است.

و دقت نظر در آشنایی و آموزش بلایا در فاز آمادگی و مقابله از درجه اهمیت ودقت نظر بالایی برخوردار است کمک و همراهی کلیه اقشار جامعه را می طلبد واستفاده از پایگاه مردمی مساجد کمکی در توانمند سازی جامعه وکاهش تلفات و مواجه با حوادث خواهد بود.

حسین کتابدار افزود: یقینا استفاده ازظرفیت حوزه علمیه ها و کانون های طلاب هلال احمر و روحانیون می تواند باعث تقویت وافزایش مباحث ارزشی ونقطه عطف این اقدام باشد.

مدیر عامل هلال احمر استان تهران در راستای پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر و انجام فعالیت های آموزشی و امدادی به نحو احسن در کانون طلاب اقلامی از قبیل کیف کمک های اولیه، کاور و پرچم در اختیار کانون طلاب قرار داد.

با توجه به تاریخچه مذهبی شهرستان رباط کریم کانون طلاب از دهه هشتاد در این شهرستان آغاز به فعالیت داشته که می شود از انواع فعالیت های آن اردو های جهادی، خدمات فرهنگی و آموزشی بسیاری را نام برد.