افزایش روحیه ی خودباوری و انگیزه ی بیشتر با برگزای مسابقات رفاقت مهر


دبیر مجمع کانون های دانشجویی مزیت برگزاری مسابقات رفاقت مهر را آشنایی و ارتباط مستقیم با آداب، رسوم و فرهنگ استان های میزبان و ترویجشان باعث افزایش روحیه ی خودباوری و انگیزه ی بیشتر اعضا می شود.

جوانان منشا پویایی و فعالیت های پرنشاط در جای جای ایران پهناور هستند و هر کجا به نسل جوان در زمینه های مختلف اعتماد شود جوابی فراتر از آنچه در خور تصور است داده می شود که برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، امدادی باعث رشد و تبلور استعدادهای جوانان به خصوص اعضای جوان جمعیت هلال احمر می شود.

بیست و نهمین دوره مسابقات در استان یزد برگزار شد که با شرکت حداکثری اعضای منتخب همراه بود.

بخش بشردوستی_ با هدف شور ونشاط بین اعضاء

دبیر مجمع کانون های دانشجویی سازمان جوانان گفت: در این دوره که آیتم جانبی کنار مسابقات اصلی قرار گرفت نقطه ی عطفی بود که به این مسابقات در این سطح روح بخشید و از حالت سختی ورقابتی به فضایی رفاقتی و شادی تبدیل کرد و باعث پویایی بیشتر مسابقات شد.

مجید ملبوسی بیان کرد؛ اینگونه نبود که فقط به ظاهر فعالیت ها توجه بشه بلکه تاثیر گذاری هر فعالیت و هر طرح در عمق یک موضوع اهمیت داشت، طرح های محیط زیستی، آسیب های اجتماعی و…که از اهمیت بالایی در جامعه ی امروز ما برخوردار است مورد توجه بسیاری از استان ها قرار گرفت که از اشتیاق اعضا به فعالیت بشردوستی منشا میگرفت و نماینگر خلاقیت و ابتکار اعضا در طی این مسابقات بود.

ملبوسی اضهارداشت: در آیتم بشردوستی تمام فعالیت های مثبت و منفی اعضا و حتی سرپرستان زیر ذره بین بود بطوری که تمام رفتارها مورد ارزیابی قرار گرفته و هیچ حرکتی از چشمان داوران پوشیده نبود، چرا که رفتار های موثر تیمی و انفرادی اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد وجه تمایز این دوره با دوره خواهران هم در این بود علاوه بر داوری داوران که از قبل مشخص شده بود ما یک بخش از داوری ها هم اختصاص دادیم به خود تیم های اعزامی از استان ها بطوریکه در پایان برنامه فرمی در اختیار سرپرستان قرار میگیره که از دیدگاه خودشون ۳ استان بغیر از استان خودشون ک فعالیت های شاخصتری نسبت به بقیه داشتن معرفی کنند که در روند داوری ها عدالت رعایت شود که خدای نکرده حقی زیرپا گذاشته نشه.

اهداف میزبانی مسابقات رفاقت مهر

مجید ملبوسی مطرح کرد: کار جالبی که امسال در سازمان جوانان صورت گرفت سپردن مسابقات به استان هایی که تا بحال میزبان مسابقات کشوری نبودن و از این حیث پتانسیل های اعضاء و پرسنلش نادیده گرفته میشد و همچنین مسابقات و اردوها از حالت یکنواختی بیرون اومد و تجربه ی میزبانی به استانهایی تعلق گرفت که اولین مسابقات مهم و کشوری در کارنامه استان یزد ثبت شد.

دبیر مجمع کانون های دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد: این میزبانی ها علاوه بر مزیت آشنایی و ارتباط مستقیم با آدابو رسوم و فرهنگ استان های میزبان ترویجشان باعث افزایش روحیه ی خودباوری و انگیزه ی بیشتر اعضا برای فعالیت در ستادهای میزبان و همچنین استفاده از جوانان میشود و در نهایت باعث اعتماد بیشتر مسئولین استانی به اعضای جوانی که پتانسیل خودشونو در انجام کارهای مشارکتی نشان دادن میشود.

وی اشاره کرد: نمونه بارز این میزبانی رو در استان یزد مشاهده کردیم که با استفاده از نیروهای جوان خوش فکر و خلاق خود بخوبی از عهده یه کارهای محوله برآمدن و همچنین دبیران مجامع کانون های جوانان و دانشجویی این استان کمک شایانی به روند برگزاری مسابقات کردند و وظیفه ی تسهیلگری در مسابقات جانبی و بشردوستی را بعهده داشتن.

این موضوع نشان دهنده ی اهمیت اعتماد کردن به جوان ها در کارهای بزرگ رو میرسونه، چرا که در طول تاریخ هرگاه در این جامعه به جوونا اعتماد شد مزد این اعتماد به نحو احسن گرفته شد.

ملبوسی بیان کرد: در کل شاهد میزبانی خیلی خوب و منسجمی از سوی استان یزد بودیم و باید تبریک بگم به جمعیت هلال احمر این استان که میزبانی بی نظیری از این استان دیدیم.

در پایان مسابقات جانبی استان های زنجان و کرمان در دو گروه الف و ب بعنوان برترینها تجلیل شدند.

فرشاد توکلی _رابط خبری جوانان در بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر