آموزش پناهگیری و مانور زلزله در شعب استان تهران


اعضای جوانان شعبه ورامین ،پاکدشت و منطقه ۸ با آموزش پناهگیری و خروج ایمن دانش آموزان و غنچه ها و برگزاری مانور در مدارس این شهرستان ها، ایمنی را به آنها هدیه دادند.

به گزارش رابط خبری امورجوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، اعضای جوانان شعبه ورامین با حضور در مهد کودک‌ها آموزش پناهگیری و خروج ایمن را تمرین کردند.

مهرپویان در خصوص این آموزش ها گفت: اعضای جوانان شعبه ورامین با آموزش پناهگیری و خروج ایمن غنچه های این شهرستان،آینده‌شان را تضمین کردند.

مسئول جوانان ورامین ادامه داد: این تضمین آینده به دلیل تشویق غنچه ها به علم آموزی و تمرین در بحث پناهگیری بود. با سیاست گذاری های پیش رو در شعبه ی ورامین و مطابق با دیگر نقاط کشور سعی می شود آموزش از مقاطع پایین تر انجام شود.

حامد مهر پویان اذعان داشت: نباید غنچه های هلال را دست کم گرفت. با توجه به سن کم این غنچه ها ، هوش و یادگیری بالایی دارند. تا می توانیم باید. بر روی کودکان سر زمینمان سرمایه بگذاریم تا در آینده ای نه چندان دور سفیرانی پر توان با ذهنی آماده برای تغییر مسائل داشته باشیم.

وی در انتها گفت: البته آموزش به کودکان ضمن داشتن یک تجربه ی خوب، تخصص هم نیاز دارد که با توجه به برگزاری کلاس هایی برای تربیت کمک مربی این کار برای ما سنجیده تر شده است.

همچنین به همت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان و همکاری آموزش و پرورش مانوری در مدرسه‌ی لاله های انقلاب این شهرستان برگزار شد .

به منظور آمادگی هر چه بیشتر جامعه در برابر حوادث طبیعی بویژه زلزله ، جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین اقدام به آموزش نونهالان و نوجوانان در مدارس کرد .

از جمله مدارسی که مانور زلزله توسط جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش ورامین در آن اجرایی شد، مدرسه ی لاله های انقلاب ورامین بود .

حمیدرضا تاجیک در مورد این آموزش ها گفت : نظر به قرار داشتن کشور روی کمربند زلزله و اجتناب ناپذیر بودن خسارات حاصل از آن ، در نتیجه مهمترین کاری که می توان برای کاهش خسارات جانی حاصل از آن انجام داد ، آموزش به خانواده هاست. از آنجایی که آموزش در سنین نوجوانی و نونهالی بسیار کار آمد تر خواهد بود، برآن شدیم تا آموزش های لازم را در مدارس اجرایی کنیم .

به گزارش رابط خبری امورجوانان جمعیت هلال احمر پاکدشت، مانور پناه گیری و تخلیه ایمن در راستای افزایش سطح آگاهی و آمادگی به منظور آشنایی دانش آموزان پاکدشتی با موقعیت های بحرانی و چگونگی برخورد با آنها برگزار شد.

قبل از اجرای آموزش و مانور ابتدا دانش آموزان با تاریخچه، اهداف و اصول هفتگانه هلال احمر آشنا شدند. این مانور با هدف هماهنگی و ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان برای مقابله با بحران‌های ناخواسته و حوادث غیر مترقبه و به منظور کاهش عوارض و تبعات ناشی از آن و همچنین ارائه آموزش های لازم در خصوص کاهش مخاطرات احتمالی قبل، حین و حتی بعد از وقوع زلزله اجرا شد.

آموزش و افزایش توان دانش آموزان در مقابله با بحران، تمرین عملی اصول مقابله با حوادث و بلایای پیش بینی نشده، پناهگیری صحیح و خروج اضطراری از جمله اهداف برگزاری این مانور بود.

برگزاری این مانور به منظور تمرین عملی و ارتقاء آگاهی، پناه‌گیری صحیح، خروج اضطراری و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی بوود. که با مشارکت بیش از دوهزار دانش آموز پاکدشتی برگزار شد.

همچنین مانور زلزله در منطقه ۸ شهر تهران توسط جمعیت هلال احمر و ستاد مدیریت بحران و سازمان آتش نشانی با همکاری ۲۰۰ دانش آموز برگزار شد.

مانور زلزله در منطقه ۸ شهرتهران با هدف آشنایی دانش آموزان با زلزله و راه های ایمن ماندن در برابر زلزله و آموزش صحیح پناه گیری و خروج ایمن و هماهنگی بین سازمان ها بود.

این مانور توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر منطقه ۸ ، ایستگاه ۱۹ و۷۷ سازمان آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران این منطقه با همکاری ۲۰۰ دانش آموز در دبیرستان جنت برگزار شد.

مریبان آموزش دیده به دانش آموزان راه های صحیح پناه گیری و نحوه خروج ایمن را آموز داده و سپس مانور برگزار کردند.

آهنگر زاده مسئول جوانان منطقه ۸ گفت: برگزاری این نوع مانور ها باعث ایجاد هماهنگی بین نهاد ها و سازمان ها می شود.
این مانور با آموزش های چادر زنی و حمل با برانکارد و بخشی از کمک های اولیه به دانش آموزان همراه بود تا دانش آموزان آماده شوند تا با حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقابله کنند.