طرح ملی کتابخوانی با شعار ” کودکان امروز مدیران فردا ” درمهد های کودک ۶شهرستان اجرایی شد

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از اجرای طرح ملی کتاب خوانی با شعار " کودکان امروز مدیران فردا " در کانون غنچه های هلال داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، علیرضا میری معاون امور جوانان با بیان اینکه این طرح ملی کتابخوانی و قصه گویی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه بویژه در بین کودکان و نونهالان اجرا شد، اظهار کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی و نهادینه کردن آن در جامعه باید از کودکی آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش ها در کانون غنچه های هلال به زبان کودکان انجام می شود، افزود : آموزش به کودکان از حساسیت ویژه ای برخوردار است و ما با در نظر گرفتن این حساسیت ها، دنبال آموزش کاربردی و تاثیرگذار برای کودکان هستیم.

میری تصریح کرد: این طرح در شش شهرستان ازجمله: زاهدان، ایرانشهر، نیمروز، سیب و سوران، سراوان و خاش با حضور روسای شعب و حدود ۲۵۰ نفر از اعضای کانون غنچه های هلال اجرایی شد.

وی تاکید کرد: در برگزاری این طرح سعی شد ضمن بیان اصول و اهداف جمعیت هلال احمر برای کودکان شرکت کننده، به کتابخوانی برای آنان پرداخت و با اهدای هدایا و کتاب به کودکان، آنان را به خواندن و مانوس شدن با کتاب تشویق و ترغیب کرد.