انتخابات شورای اجرایی کانون ها و حضور پرشور دانش آموزان در مدارس سیستان و بلوچستان


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان از برگزاری انتخابات کانون‌های دانش آموزی هلال احمر به منظور توسعه فرهنگ بشردوستی در مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، علیرضا میری معاون امور جوانان اظهار داشت: انتخابات شورای اجرایی کانونهای دانش آموزی هلال احمر با هدف جذب، سازماندهی و آموزش دانش آموزان برای انجام خدمات امدادی، اجتماعی و عام المنفعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی در محل مدارس با حضور مسیولین برگزار و اعضای شورای اجرایی کانون های دانش اموزی هلال احمر معرفی شدند.

وی ادامه داد: پس از برگزاری این انتخابات؛ پنج نفر از افرادی که بالاترین آراء را کسب کرده اند به عنوان اعضای اصلی و ۲نفر بعنوان علی البدل شورای اجرایی کانون همان مدرسه انتخاب و پس از این مرحله از بین پنج نفر یک نفر بعنوان دبیر انتخاب شد.

معاون امور جوانان استان تصریح کرد: تشکیل این کانون‌ها با هدف افزایش ایمنی و کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث به ویژه در مدارس و ارتقاء سطح معلومات امدادی آنان است، توسعه و ترویج ظرفیت خود امدادی و دگر امدادی و سازماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران در مدارس با عنوان دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت از دیگر اهداف کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر است.