اجرای طرح ملی کتاب‌خوانی با شعار «کودکان امروز، مدیران فردا» در استان تهران

طرح ملی کتاب‌خوانی با شعار «کودکان امروز، مدیران فردا» با حضور مدیرعامل و معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان تهران برگزار شد.

به گزارش رابط خبری معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمر استان تهران؛ مدیرعامل و معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر این استان، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در قالب طرح ملی کتاب‌خوانی برای کودکان با شعار «کودکان امروز، مدیران فردا» در کانون غنچه‌های هلال تهران به اجرای این طرح پرداختند.

در این برنامه حسین کتابدار، مدیرعامل استان تهران، با کتابخوانی و بیان فواید کتاب ، ضمن تشویق نونهالان به علم آموزی و ترویج فرهنگ کتابخوانی به سوالات کودکان در خصوص هلال احمر و امور اجرایی آن پاسخ داد.

کتابدار همچنین با تشریح اصول هفتگانه هلال احمر و شفاف سازی اهداف جمعیت در زمینه مفاهیم بشردوستی و نحوه کمک به دیگران با غنچه ها صحبت کرد.

مدیرعامل تهران با خواندن کتاب داستان غنچه‌ها را به نوع دوستی و احترام به پدر و مادر تشویق کرد. همچنین در این برنامه مداد رنگی به آنان اهدا کرد تا ضمن تقدیر، برای ایجاد انگیزه گامی برداشته شود.

در پایان، نظر غنچه ها از جمعیت هلال احمر و اصول و اهداف آن پرسیده شد که با توضیح فعالیت های هلال احمر و فرهنگ مهرورزی جهت ایجاد علاقمندی آنان در کمک به همنوع خاتمه یافت.