- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

رئیس سازمان جوانان هلال احمر: سازمان جوانان هلال احمر تقویت می شود / ضرورت فعالیتهای جوانان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ، شهاب الدین صابونچی رییس سازمان جوانان هلال احمر در مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر که با حضور جوانان هلال احمر از ۳۱ استان کشور در سالن همایش‌های هلال احمر یزد برگزار شد، اظهار داشت: هر چند هلال احمر دستگاه و سازمان پولداری نیست اما از حضور جوانان پرانرژی و جوانی برخوردار است که خود سرمایه‌هایی ارزشمند به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: هلال احمر در صدد تقویت جوانان خود به عنوان سرمایه های اصلی این سازمان است زیرا با تحقق این امر است که می تواند به هدف اصلی خود که انجام فعالیت‌های بشردوستانه است، دست پیدا کند.

صابونچی خاطرنشان کرد: هر کجا بخواهیم نام و برند هلال احمر را مطرح کنیم، مجری این نقش جوانان هستند بنابراین از اهمیت ویژه ای برای جمعیت هلال احمر برخوردارند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تاکید کرد: جوانان ما اگر به خودباوری برسند، به طور قطع می‌توانند معرف خوبی برای هلال احمر باشند بنابراین وظیفه داریم آنها در ابعاد مختلف تقویت و توانمند کنیم.

صابونچی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عموم مردم گمان می‌کنند که ماموریت و فعالیت هلال احمر، امداد و نجات است، افزود: امداد و نجات نیز از مصادیق بشردوستی است اما این بخش به خاطر معرفی بیشتر، برای مردم شناخته شده است.

وی تصریح کرد: جوانان نیز باید تلاش کنند تا فعالیت‌های جوانان داوطلب را نیز به مردم و جامعه معرفی کنند.

صابونچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد سن جوانانی که می توانند عضو سازمان جوانان هلال احمر باشند، گفت: شورای عالی هلال احمر این سن را تا ۳۵ سال تعیین کرده اما واقعیت این است در این سازمان سن و سال مطرح نیست و آنچه مهم است، انرژی و انگیزه جوانی است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: جوانان مهم‌ترین کاربران و حاملان فضای مجازی هستند، اگر بتوانیم ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار و دیدگاهشان را درک کنیم، این قشر نیز به پیام‌های ما بیشتر توجه خواهند کرد.

وی بابیان اینکه برخی برنامه‌های ستادی به استان‌ها ارائه می‌شود، تاکید کرد: از شما می‌خواهیم، اگر طرح و ایده‌ای در حوزه استان‌های خود دارید پیشنهاد دهید و این هنر در شماها نهفته ست.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: برگزاری مسابقات رفاقت مهر در راستای فعالیت‌های بشردوستانه است و تمام شرکت‌کنندگان در مسابقات یادشده برگزیده شهرستان خود هستند و هرگز نباید مسابقات به کینه و کدورت بین شما تبدیل شود.
وی تصریح کرد: در کشور ما ظرفیت‌های بسیار زیادی در تمام حوزه‌ها نهفته است که هر یک از این ظرفیت‌ها تنها و تنها با خود باوری و با تکیه بر ظرفیت‌های جوانان همین مرز و بوم قابل استحصال و بهره‌برداری است.

صابونچی ادامه داد: با توجه به اینکه هر کجایی که بخواهیم نامی از هلال احمر ببریم قطعا باید به نقش جوانان هم تکیه کنیم، لازم است که این به این جوانان و استفاده از ظرفیت‌های آنها بیش از پیش توجه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: هلال احمر به دنبال این است که جوانان را به عنوان سرمایه های اصلی خود تقویت کند تا بتواند به اهداف متعالی که برای فعالیت خود ترسیم کرده دست پیدا کند و این مهم هم بدون تقویت نقش جوانان امکان پذیر نیست.

صابونچی با اشاره به اینکه یزد میزبانی بسیار خوبی از این دوره مسابقات داشته عنوان کرد: خوشبختانه استان یزد یکی از استان‌های پیشرو و فعال در حوزه هلال احمر به ویژه در زمینه جوانان است.

فعالیت های بشردوستانه هلال احمر توسط چوانان داوطلب ترویج شود
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خواستار ترویج فعالیت‌های بشردوستانه هلال احمر توسط جوانان این سازمان در میان گروه‌های هم‌سال شد.

 محسن حرازی‌زاده در مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر بخش برادران که با حضور رییس سازمان جوانان هلال احمر کشور،سرچرست استانداری یزد، فرماندار یزد و دیگر مدیران ارشد استان و همچنین با حضور بهداد سلیمی قهرمان جهان و نیز معاون امور جوانان استانها و جوانان هلال احمر از ۳۱ استان کشور در سالن همایش‌های هلال احمر یزد برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور شرکت‌کنندگان در این دوره، اظهار داشت: امیدواریم یزد توانسته باشد در این رقابت‌ها میزبانی شایسته‌ای هم از گروه‌های خواهر و هم از گروه های برادر داشته باشد.

وی بیان کرد: تلاش ما برای انجام این میزبانی، گسترش نمایش فعالیت‌های بشردوستانه در شهر جهانی یزد بوده است.

حرازی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هلال احمر از جمله سازمان‌هایی است که عمده فعالیت‌های آن توسط اعضا و داوطلبان انجام می‌شود و به طور قطع با توجه به محدودیت نیروهای ثابت، می توانیم با افزایش پتانسیل اعضا، فعالیت‌های بیشتری در سطح استان انجام دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: هلال احمر در زمان جنگ مسئولیت امدادرسانی و در زمان صلح، مسئولیت آمادگی نیروها و تکمیل تجهیزات امدادی را بر عهده دارد که به همین منظور، اقدامات متعددی از جمله مسابقات رفاقت مهر هر سال برگزار می‌شود.

حرازی زاده بیان کرد: فعالیت‌های مسابقات رفاقت مهر بر پایه و محور بشردوستی است زیرا بشردوستی از ابتدا سرلوحه برنامه های هلال احمر بوده است.
وی با تاکید بر آموزش رفتارهای بشردوستانه به گروه‌های هم‌سال توسط جوانان هلال احمر تصریح کرد: کسی که رفتار بشردوستانه انجام می‌دهد، جامعه را یک گام از اقدامات غیربشری دور می‌کند.

همچین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد اظهار داشت: جمعیت ازجمله سازمان‌های اجتماعی و مردمی است که عمده فعالیت‌های آن توسط اعضا و داوطلبان انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: هلال احمر در طول دوران انقلاب اسلامی ایران خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم ایران و کشورهای منطقه ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این خدمات در ابتدای انقلاب و در دوران دفاع مقدس با حضور نیروهای امدادگر هلال احمر در جبهه‌های حق علیه باطل و درمان رزمندگان انجام شد و در طول این دوران شاهد رشادت‌ها و ایثار فراوان نیروهای هلال احمر بودیم.

حرازی زاده تصریح کرد: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس و در زمان صلح هم هلال احمر با توجه به اینکه مسئولیت آمادگی نیروها و تکمیل تجهیزات امدادی را بر عهده دارد در این زمینه فعالیت‌ها و خدمات بسیار گسترده‌ای انجام داده است.

هلال احمر نماد بشردوستی و مشارکت مردمی/ هلال احمر یزد پیشتاز خدمات
سرپرست استانداری یزد از هلال احمر به عنوان بزرگترین نماد بشردوستی و مشارکت مردمی در امور مختلف یاد کرد، محمدعلی طالبی سرپرست استانداری یزد در مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر در بخش برادران که در سالن همایش های هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت: رفاقت مهر نشان دهنده عزم خوب و قابل تحسین جوانان هلال احمر برای انجام رسالتی است که بر عهده دارند.

وی بیان کرد: رسالت مهم جوانان هلال احمر، توانمندسازی خود برای ارائه خدمت بشردوستانه به مردم در سرفصل‌های مختلف است.

سرپرست استانداری یزد از هلال احمر به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای مشارکت مردمی یاد کرد و اظهار داشت: هلال احمر برند و نماد بشردوستی است و در هر اقدام بشردوستانه ای که در هر نقطه از کشور برگزار می شود، رد پای هلال احمر هویداست.

برگزیدگان بیست و نهمین دوره رفاقت مهر کشوری در بخش برادران در یزد معرفی شدند
مراسم اختتامیه بیست‌ونهمین دوره مسابقات رفاقت مهر در بخش آقایان به میزبانی یزد برگزار و در این مراسم از برگزیدگان تجلیل شد.

مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر، بهداد سلیمی از ورزشکاران به‌نام کشور و جمعی از مسئولان استان در سالن همایش‌های هلال احمر یزد برگزار شد.

این رقابت‌ها امسال در دو بخش بانوان و آقایان به مدت ۱۰ روز به میزبانی استان یزد برگزار شد که مراسم اختتامیه مسابقات خواهران هفته گذشته برگزار شد و دیشب نیز با برگزاری مراسم اختتامیه، از برگزیدگان در بخش برادران تجلیل شد.

در بخش مسابقات جنبی این دوره از رقابت‌ها، استان های زنجان و کرمان به عنوان برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.

این رقابت‌ها که در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد، سه گروه شامل صلح، دوستی و مهرورزی شرکت کردند که در هر گروه سه استان به عنوان استان‌های برگزیده معرفی شدند.

در گروه صلح تیم‌های مازندران، اردبیل و یزد برتر شدند، در گروه دوستی استان‌های تهران، آذربایجان غربی و کرمان به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و در گروه مهرورزی نیز استان‌های آذربایجان غربی، کرمان و گلستان برگزیده شدند.

اما استان‌های برتر در بیست و نهمین دوره رفاقت مهر به ترتیب استان‌های آذربایجان غربی، تهران و کرمان شناخته شدند.

تیم جوانان سیستان و بلوچستان نیز در این دوره از رقابت‌ها به عنوان تیم برتر بشردوستی مورد تجلیل قرار گرفت.

در بیست و نهمین دوره رقابت‌های رفاقت مهر در مجموع ۶۰۰ نفر از جوانان هلال احمر از سراسر کشور حضور داشتند که نیمی از این تعداد را خواهران و نیمی دیگر را برادران تشکیل می‌دادند.

مسابقات ملی رفاقت مهر در بخش‌های اسکان اضطراری، حمل با تجهیزات، حمل بدون تجهیزات، CPR، ارزیابی معدوم، آتل‌بندی و باندا‍ژ برگزار شد.