برپایی غرفه طرح پیمان و صنایع دستی جوانان هلال احمر سیستان و بلوچستان در حاشیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر مرحله کشوری

غرفه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ترویج فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان توسط تیم منتخب برادران استان از شهرستان ایرانشهر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ همزمان با برگزاری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر مرحله کشوری به میزبانی استان یزد، تیم منتخب جوانان هلال احمر استان از شهرستان ایرانشهراقدام به برپایی غرفه های طرح پیمان و صنایع دستی کرد.

علیرضا میری افزود: بخش از این نمایشگاه به تابلو های آموزشی با عنوان شناخت انواع مواد مخدر و روان گردان و راه های شناخت آن ها اختصاص دارد که مورد توجه جوانان هلال احمر شرکت کننده در مسابقات، معاونین سازمان جوانان هلال احمر و معاونین امور جوانان استان ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به غرفه صنایع دستی استان گفت: حصیربافی که کاربری مختلفی در منطقه بلوچستان دارد از دیگر محصولات صنایع دستی استان است و در بخش هایی از سیستان و بلوچستان، صنعت سفال را داریم که سفال کلپورگان شاخص ترین سفال استان است و در کنار آن سفال هلوچوکان، کلک و فنوج که به نسبت کمتری نسبت به سفال کلپورگان به فروش می رسد و اغلب فروش آنها به صورت محلی است که به نسبت گذشته فروش کمتری در سایر نقاط کشور دارد.

میری در ادامه به این که هم در منطقه سیستان و هم در بلوچستان محصولات حصیری داریم گفت: در سیستان حصیر خاصی داریم که بیشتر به خلک بافی معروف است و در منطقه بلوچستان، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیکشهر چابهار، فنوج و شهرهای جنوبی استان بویژه ناحیه مکران تولیدات حصیری زیادی داریم و از فروش خوبی نیز برخوردارند.