اجرای طرح “کودکان امروز، مدیران فردا” در مهد کودک های سیستان و بلوچستان

طرح "کودکان امروز، مدیران فردا" با هدف علاقمندسازی کودکان به کتاب و کتابخوانی با کتابخوانی با حضور مسئولین شعب در مهدهای کودک شهرستان های زاهدان، نیمروز و ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر؛ طرح “کودکان امروز، مدیران فردا” در کانون غنچه های هلال احمر شهرستان ایرانشهر اجرا شد.

در این طرح پس از کتابخوانی سرپرست شعبه برای کودکان؛ بسته جامع آموزشی به جهت علاقمند کردن کودکان به کتاب و کتابخوانی توزیع شد.

محمد رضا کرد سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر گفت: پس از کتابخوانی برای کودکان، با برپایی ایستگاه نقاشی، از آنان خواسته شد تصورات خود را از داستانِ خوانده شده، بصورت نقاشی درآورند و در نهایت به همه اعضای کانون غنچه های مهد گل پونه ها کتاب های مدد و مهربان اهدا شد.

کرد اظهارکرد: در این طرح، فعالیت های هلال احمر و فرهنگ نوعدوستی و مهرورزی در قالب داستان و قصه گویی و به زبان ساده و کودکانه جهت تفهیم بیشتر و علاقمندی آنان در کمک به همنوع توضیح داده شد و در پایان تصورات کودکانه‌ی این غنچه ها از جمعیت هلال احمر و اصول و اهداف آن در قالب داستان پردازی و داستان سازی تشریح شد.

طرح “کودکان امروز، مدیران فردا” در هلال احمر نیمروز اجرا شد

محمد کرمی زاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز با بیان اینکه این طرح ملی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه بویژه در بین کودکان و نونهالان اجرا شد، اظهار کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی و نهادینه کردن آن در جامعه باید از کودکی آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش ها در کانون غنچه های هلال به زبان کودکان انجام می شود، وی افزود : آموزش به کودکان از حساسیت ویژه ای برخوردار است و ما با در نظر گرفتن این حساسیت ها، دنبال آموزش کاربردی و تاثیرگذار برای کودکان هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز تصریح کرد: در این طرح حدود ۳۰نفر از غنچه های هلال احمر حضور داشتند ضمن بیان اصول و اهداف جمعیت هلال احمر برای کودکان شرکت کننده، به کتابخوانی برای آنان پرداخت و با اهدای هدایا و کتاب به کودکان، آنان را به خواندن و مانوس شدن با کتاب تشویق و ترغیب کرد.

طرح «کودکان امروز و مدیران فردا» با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ کتابخوانی از سنین پایین در زاهدان برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زاهدان گفت: این طرح با شعار «کودکان امروز رهبران بشردوست آینده» با هدف تشویق کودکان به مطالعه و تبیین اصول و اهداف جمعیت هلال احمر در قالب قصه و داستان سازی با حضور معاون شعبه اجرا می شود.

وی گفت: تعریف قصه ناتمام جهت تهییج قدرت تخیل و تفکر و خلاقیت کودکان و ترسیم نقاشی توسط آنها و اهدای کتاب به کودکان و تشویق به کتابخوانی از برنامه های ا جرایی در مهدهای کودک است.