کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با بیماری ایدز در رباط کریم برگزار شد

همزمان با اجرای برنامه های هفته جهانی پیشگیری و مبارزه با ایدز، کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با بیماری ایدز امروز در هلال احمر رباط کریم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ امور جوانان شهرستان رباط کریم با حضور اعضا به برگزاری کارگاه پیشگیری با ایدز اقدام کرد.

در این کارگاه یک روزه که با همکاری اداره ورزش و جوانان و حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، جوانان و اعضای جمعیت هلال احمر رباط کریم با روش های پیشگیری و درمان بیماری ایدز آشنا شدند.

کارشناس امور جوانان در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت: این کارگاه یک روزه با هدف آموزش مقدماتی آشنایی با بیماری ایدز برای جوانان و اعضاء داوطلب جمعیت هلال احمر برگزار و طی آن آموزش های لازم در راستای جلوگیری از ابتلا و پیشگیری از سرایت بیماری ایدز توسط بیماران مبتلا به این بیماری به دیگران آموزش داده شد.

علی قارداش اذعان داشت: بهترین راه رهایی از ویروس خطرناک ایدز، مراقبت، پیشگیری و آگاه سازی افراد به ویژه جوانان و افراد در معرض خطر نسبت به راه های انتقال این بیماری عفونی است.

وی تصریح کرد: بیماری ایدز به عنوان یکی از بیماری های عفونی و مهلک سالیانی است که جامعه بشری را تهدید می کند اما این بیماری کشنده با پیشگیری و مراقبت قابل کنترل است.

بیماری ایدز نوعی بیماری است که توسط ویروس نقص ایمنی در دستگاه ایمنی انسان ایجاد می شود.

ویروس عامل بیماری ایدز از طریق سوزن و سرنگ مشترک، خون آلوده، رابطه جنسی غیر ایمن و مادر مبتلا به جنین منتقل می شود.