معاون دانشجویی سازمان جوانان: افزون بر هزار کانون دانشجویی هلال احمر در کشور فعالیت دارد

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت یکهزار و 200 کانون دانشجویی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، تاکید کرد: این کانون ها در امور بشر دوستانه و آموزش کمک های اولیه به آحاد مردم فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان به نقل از ایرنا ؛ علی گنج کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد افزود: حدود ۴۰۰ هزار داواطلب در این کانون ها حضور دارند، البته این آمار شناور و فعالیت اعضا نیز مستمر و موثر است.

وی تصریح کرد: همچنین در تعدادی از وزارتخانه ها اعضای کانون های دانشجویی همگرایی خوبی با هم دارند که به عنوان مثال در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی حدود ۷۰ کانون دانشجویی با هم مرتبط هستند.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر از امضای تفاهم نامه ای با دانشگاه فرهنگیان به منظور آموزش مهارت های امدادی به دانشجو معلمان خبر داد و گفت: این واحد دانشگاهی از این حیث حائز اهمیت است که دانشجوبان آن ،در آینده مدرسان خوبی در اهداف هلال احمر خواهند بود.

وی از برگزاری مسابقات سخنوری ویژه اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر خبر داد و گفت: اختتامیه این مسابقات در اردیبهشت سال ۹۸ همزمان با هفته هلال احمر برگزار می شود.

گنج کریمی به برگزاری مسابقات ملی رفاقت مهر در یزد اشاره کرد و افزود: مبحث مهم بشر دوستی که از دغدغه های این سازمان است در این مسابقات پیگیری شد.

وی اظهار داشت: یکی از ویژگی متمایز این مسابقات نسبت به سال های گذشته برگزاری تور کویری نوردی برای شرکت کنندگان در این رقابت ها بود که رویدادی بزرگ است.

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با قدردانی از میزبانی مردم یزد در برگزاری این مسابقات یادآور شد: بازدید شرکت کنندگان در این رقابت ها از مکان های تاریخی علاوه بر آشنایی آنها با جاذبه های گردشگری، سفیران خوبی هم در رونق گردشگری این استان خواهند بود.

مسابقات ملی رفاقت مهر بخش خواهران که از چهارم آذرماه با حضور ۳۰۰ نفر در یزد آغاز شده بود؛ چهارشنبه شب با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

تعداد نیروی دواطلب هلال احمر استان یزد هشت هزار نفر اعلام شده است.