- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر به میزبانی استان یزد در بخش خواهران به کار خود پایان داد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در ابتدای این آئین با بیان اینکه افتخار داریم که شهر تاریخی یزد میزبان شما بودیم عنوان کرد:امید است جوانان هلال احمر با عشق و علاقه مسیر موفقیت را بپیمایند.

وی تصریح کرد: مهم ترین هدف از برگزاری این دوره از مسابقات دوستی و رفاقت بودشما جوانان هلال احمر پیام رسان دوستی و امداد هستید.

حرازی زاده بیان کرد: بسیاری از افراد در زمان حادثه و بحران در سطح کشور چشم انتظار شما هستند و این جایگاه مهم هلال احمر در خدمت و امداد را می رساند.

وی تاکید کرد: باید جوانان با دقت زیاد این دوره ها را فرا بگیرند تا در زمان بحران بتوانید به بهترین نحو به مردم حادثه دیده خدمت کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم دوره مفید و سازنده ای باشد و از طرف دستگاههای متولی و جمعیت هلال احمر این دوره ها که باعث شادابی و نشاط جوانان می شود تداوم داشته باشد تا با گذراندن این دوره ها در آینده به شهرندان ایرانی و هم نوع به بهترین نحو خدمت کنید.

در ادامه این مراسم دکتر شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر با قدردانی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این دوره عنوان کرد: در جهت برگزاری دوره های آموزشی بر اساس اصول و اخلاق با سازمان ها و نهادهای مختلف در ارتباط هستیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود: ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و دوره ها نقش مهمی در آموزش جوانان و دست یابی به اهداف دارد.

وی اظهار کرد: موضوع آشنایی جامعه با جمعیت هلال احمر اهمیت زیادی دارد اگر چه رسانه ها در این رسالت مهم نقش مهمی دارند اما معرفی هوشمندانه توسط خود جوانان صورت می گیرد تا جامعه با اهداف و عملکرد هلال احمر آشنا شوند.

صابونچی بیان کرد: جوانان باید در جهت معرفی جمعیت هلال احمر به جامعه ایده بدهند از طرفی خود را به برنامه های فعلی عادت ندهند و با ایده های خود بسترهای رشد و توسعه را فراهم آورند.

وی خاطرنشان کرد: در جهت شکوفایی جامعه باید گام های بلندی برداشت همه جوانان این خانواده بزرگ می توانند فردی موثر و مفید برای جامعه باشند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد:برند هلال احمر از مسیر حضور جوانان جمعیت هلال احمر می گذرد امروزه فضای مجازی تاثیر گذار است و موثرین عوامل در این اثرگذاری جوانان هستند پس باید به حضور جوانان در عرصه های مختلف جهت بدهیم.

وی عنوان کرد: هلال احمر نقش آفرینی های زیادی داشته است یکی از نقایص مهم این است که هنوز نتوانسته ایم کارهای خوبی که انجام شده را به خوبی اطلاع رسانی کنیم و اهمیت و جایگاه آن را معرفی نمائیم.

صابونچی بیان کرد: در این دوره مسابقات منتخبین استانی جایگاه ویژه ای دارند و همگی جوان و پرشور هستند و می توان به آن ها تکیه کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی جوانی مهم ترین پشتوانه و سرمایه های هلال احمر است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده را کرد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر بیان کرد:رفاقت مهر امسال ۲۹ ساله شد و در حال روزرسانی است این آمادگی و انعطاف وجود دارد که اگر این دوره کارایی نداشته باشد تغییر یابد و با استفاده از تجربیات جوانان این دوره را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: حضور جدی جوانان ما را دلگرم می کند ما نیز در مسیر تحقق اهداف تعامل با بخش های مختلف جمعیت را افزایش داده ایم و تفاهم نامه های زیادی را در جهت آموزش و پژوهش و خدمت رسانی منعقد کرده ایم.

در ادامه این مراسم نیز فخر السادات خامسی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد بیان کرد: جمعیت هلال احمر در بسیاری از عرصه ها حضوری درخشان داشته است.

وی اظهار کرد: امروز آسیب های اجتماعی نگرانی هایی را در جامعه ایجاد کرده است و مردم انتظار دارند نهادها و سازمان ها نقش موثری در رفع این آسیب ها داشته باشند.

خامسی بیان کرد: هر چند نهادهای مردمی خدمات ارزنده ای در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند اما جمعیت هلال احمر با توان و سابقه ای که دارد نقش و تاثیر زیادی در حوزه خدمت رسانی دارد و با جذب مشارکت های مردمی فعالیت های با ارزش و تاثیر گذاری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: باید با مشارکت جوانان جریانی را برای کاهش آسیب های اجتماعی به راه بیندازیم تا شاهد جامعه ای سالم و خالی از هر گونه آسیب اجتماعی باشیم ما نیز در حد توان آمادگی همکاری با جمعیت هلال احمر را داریم.

گفتنی است، در پایان این مراسم، از منتخبان این دوره از رقابت ها و استان برتر بشردوستی با اهدای لوح و هدیا و تندیس تقدیر شد.