دادرسان هلال احمر در بیستمین مانورسراسری زلزله و ایمنی در مدارس سیستان و بلوچستان درخشیدند


بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی دانش آموزان امروزهمزمان با سراسر کشور در 6 هزار و 600 مدرسه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت: ارائه آموزش و ارتقاء مهارت های فردی و جمعی، واکنش صحیح و سریع در مقابل زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان از اهداف برگزاری مانور زلزله در مدارس است.

وی افزود: محور اصلی این مانور «ایمنی و پناه گیری اضطراری» بود که با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور» با همکاری ستاد بحران، فرمانداری، آتش نشانی و نیروهای اورژانس استان برگزار شد.

راشکی اجرای مانورهای آموزشی در مدارس را موجب آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با حوادث طبیعی دانست و گفت: این گونه تمرینات همچنین موجب آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه های امداد رسان در مقابل حوادث احتمالی خواهد شد

وی اظهار داشت: در این مانور دادرسان (دانش آموز آماده در روزهای سخت) به عنوان تیم قرمز امداد و نجات دانش آموزی در مدرسه میتوانند تا رسیدن نیروهای امدادی با هماهنگی مسئولین و معلمین اوضاع را سروسامان دهند و در کاهش آسیب ها تلاش کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری طرح ملی دادرس، ویژه ارتقای سطح عملی دانش آموزان در زمان حادثه است افزود: هفتمین سالی است که این طرح در مدارس سطح استان و در ۱۸ شعبه برگزار می شود و دانش آموزان آموزش را در آیتم های پناهگیری و خروج ایمن، خونریزی و پانسمان، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، اطفا حریق را فرا می گیرند.