در راستای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های طرفین: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل


جمعیت هلال احمر استان اردبیل و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در راستای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های طرفین تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی ظهر ۶ آذرماه با اعلام این خبر افزود: این تفاهم نامه در راستای اطلاع رسانی، آموزش و توانمندسازی اقشار مختلف جامعه و مصون سازی آنان در برابر آسیب های اجتماعی نوپدید و بازپدید به ویژه مبارزه با مواد مخدر با بهره گیری از ظرفیت مناسب جمعیت هلال احمر استان با توجه به ارتباط این جمعیت با اقشار مختلف خصوصا نوجوانان و جوانان با این جمعیت و بر اساس اهداف سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد امضا شده است.

وی با اشاره به اهداف این تفاهم نامه تصریح کرد: اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در زمینه مبارزه با مواد مخدر موضوع تفاهم نامه بود.

معبودی ادامه داد: ارتقای سطح دانش و آگاهی گروه مخاطب در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد، استفاده بهینه از ظرفیت های طرفین در حوزه آموزشی، فرهنگی و پیشگیری، ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جامعه محلی با هدف آموزش مهارت های زندگی، آشنایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوپدید و بازپدید در استان و کمک به ایجاد، توسعه و گسترش نشاط اجتماعی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: آموزش و اطلاع رسانی در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها برای جامعه هدف به ویژه جوانان، نوجوانان، امدادگران و نجاتگران عضو جمعیت هلال احمر و کارکنان و خانواده های آن ها از جمله تعهدات جمعیت هلال احمر استان و مشارکت در برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تامین استاد در دوره های برگزار شده هم از تعهدات ستاد مبارزه با مواد مخدر بود.

همچنین با حضور معاونین جمعیت هلال احمر استان اردبیل جلسه تشکیل دبیرخانه دائمی پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار و مقرر شد در روزهای آتی پیشنهادات و نقشه راه این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.