یکی از رسالت های جمعیت هلال احمر توجه به نیازهای آموزشی در زمان بحران هاست

رئیس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: یکی از رسالت های جمعیت هلال احمر توجه به نیازهای آموزشی در زمان بحران ها و حوادث است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ عذرا والی در جمع شرکت کنندگان در بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر به میزبانی استان یزد، عنوان کرد: برگزاری مسابقات رفاقت مهر را می توان در زمره نوعی یادگیری به نام یادگیری خدمتی محسوب کرد چرا که پس از حضور اعضای جوان در دوره های آموزشی و در مسابقات با سنجش دانش و مهارت آنها تمامی چهار شکل؛ یادگیری، انجام دادن، علاقه مند شدن و سهیم شدن در خدمات و فعالیت های اجتماعی را هم برای شرکت کنندگان در مسابقات، در پی دارد و جوانان شرکت کننده در ادامه با انگیزه های بیشتر ضمن ارتقای دانش و مهارت های خود، در انجام خدمات مختلف امدادی و فعالیت های انساندوستانه نیز حضوری موثر خواهند داشت.

والی با بیان اینکه لازمه هر فعالیتی، یادگیری، کسب دانش و مهارت مرتبط است افزود: برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی اثر بخش، ایفای نقش های مختلف و انجام خدمات بشردوستانه و امدای به مردم توسط شما جوانان عضو کسب دانش، اطلاعات و تجربه از ضروریات است.

رئیس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: یکی از رسالت های جمعیت هلال احمر توجه به نیازهای آموزشی در زمان بحران ها و حوادث است.

وی با اشاره به اینکه لازمه حضور اجتماعی و تشکیل خانواده و فعالیت های کارآفرینی کسب مهارت است. تصریح کرد: در این راستا هلال احمر در مسیر رفع نیازهای آموزشی برنامه ریزی های مدونی دارد تا بتواند جوانان را برای حضور در صحنه حوادث آماده سازد.

والی خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره از مسابقات فرصتی برای کسب تجربه و آزمون مهارت هاست تا بتوان در مواقع بحران به بهترین نحو به خدمت پرداخت.

رئیس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: آموزش ها باید اثربخش باشد تا در زمانی که نیاز به حضور نیروها داریم بتوانیم از این ظرفیت در بحران ها استفاده کنیم.

وی گفت: یادگیری در جهت خدمت رسانی دارای ارکانی است که علاقه مندی و هدفمندی از جمله ارکان است.

والی عنوان کرد: علاقه و نوع دوستی امدادگری را شیرین و گوارا می کند و مهارت به امدادگری اعتبار می بخشد.

وی افزود: در جمعیت هلال احمر افراد پس از آموزش وارد مرحله بشردوستی و نوع دوستی و انجام امور خیر می شوند.

رئیس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد:هر کار خیری یک رضایت خاصی در افراد ایجاد می کند قطعا هر قدر کار خیر کنیم چند برابر آن در زندگی ما جاری می شود.

وی بیان کرد: توانمندی باید به سطحی برسد که مهرورزانه خدمت رسانی کنیم و با عشق در مسیر کمک به هم نوع گام برداریم.

گفتنی است؛ نشست پرسش و پاسخ داوران و اعضای شرکت کننده در بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر در مرحله کشوری پایان بخش سومین روز این رقابت ها بود.