- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

در بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر تیم بشردوستی برتر انتخاب میشود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ عزیزاله رحمتیان نیا اظهار کرد: مسئولیت این بخش با اعتماد مدیران سازمان جوانان به دبیران مجامع دانشجویی و جوانان در دو بخش دختران و پسران سپرده شده است و از اعضای مجمع نیز برای داوری این بخش استفاده شده است.

وی گفت: همچنین رابطانی بشردوست برای ثبت امتیازات فعالیت های بشردوستانه تیم ها در مسابقات بکار گرفته شده اند که تعدادی از این رابطان از کمیته ی استان یزد انتخاب شده اند و مانند کمیته فنی که از داوران هستند و رابط فرهنگی یا کمیته تشریفات که پذیرش و سایر امورات پذیرش را به عهده دارند و کمیته کویرنوردی که در برنامه های جانبی و تفریحی حضور دارند.

وی افزود: در نهایت تمامی امتیازات کسب شده توسط تیم های استان ها، تجمیع میشود و تیم بشردوستی برتر انتخاب میشود.

رحمتیان نیا گفت: معیارهای مختلفی مدنظر گرفته شده که در فرم های بشردوستی طراحی شده است. از جمله معیارهایی همچون؛ رعایت شئونات اسلامی، همکاری با مسئولین، حضور به موقع در برنامه ها و مهمترین بخش که همواره مورد تاکید ریاست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است، همان طرح های ابتکاری، ایده ها بشردوستانه و اثرگذاری است که توسط اعضا با خلاقیت اجرایی شود.

وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بالاترین امتیاز به بخش بشردوستی تعلق دارد که در آن فعالیت های ابتکاری لحاظ می شود، که در جلسات داوران و سرپرستان مطرح شده است که طرح ها به صورت مکتوب ارائه شده تا این ابتکارات اعضا به مسئولان سازمان جوانان تحویل شود.

داور بشردوستی و مسابقات جانبی بیست و نهمین دوره رقابت های رفاقت مهر تصریح کرد: قسمت اعظم کارهای ابتکاری نو که در رابطه با اهداف سازمان جوانان باشد در جمعیت قطعا اجرایی می شود‌.

وی ابراز کرد: تلاش اعضای همه استان ها به صورت برابر ارزیابی میشود و در محل اسکان نیز رابط هایی مستقر شده اند تا فعالیت های تیم را در بخش های مختلف ابتکاری و فرهنگی اعضا در شب های فرهنگی مورد ارزیابی قرار دهند.

رحمتیان نیا با اشاره به اینکه در نهایت امتیاز فعالیت های بشردوستانه با امتیاز نهایی مهارتی اعضا تجمیع میشود، گفت: علاوه بر نتایج آزمون های مهارت های امدادی امتیاز فعالیت های بشردوستانه هم مشخص می شود و بر همین اساس در مراسم اختتامیه تیم برتر بشردوستی نیز معرفی میشود.

گفتنی است؛ روز دوم رقابت های کشوری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر در استان یزد در بخش مهارت های امدادی با حضور تیم های دو گروه A و D شامل استان های، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، خراسان شمالی، قزوین، کردستان، مازندران، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس، قم، بوشهر، گیلان، لرستان، کرمان و همدان برگزار شد و بخش مسابقات امدادی این دوره به اتمام رسید و در روز سوم تیم ها در رویداد کویرنوردی حضور می یابند.