در بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر تیم بشردوستی برتر انتخاب میشود


دبیر مرکزی کانون های جوانان هلال احمر ایران؛ در خصوص فعالیت کمیته بشردوستانه حاضر در رقابت های رفاقت مهر کشوری که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است گفت: امسال در مرحله کشوری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر کمیته بشردوستی با شیوه ی متفاوت و با توجه به ماموریت و اهداف سازمان جوانان برنامه ریزی شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ عزیزاله رحمتیان نیا اظهار کرد: مسئولیت این بخش با اعتماد مدیران سازمان جوانان به دبیران مجامع دانشجویی و جوانان در دو بخش دختران و پسران سپرده شده است و از اعضای مجمع نیز برای داوری این بخش استفاده شده است.

وی گفت: همچنین رابطانی بشردوست برای ثبت امتیازات فعالیت های بشردوستانه تیم ها در مسابقات بکار گرفته شده اند که تعدادی از این رابطان از کمیته ی استان یزد انتخاب شده اند و مانند کمیته فنی که از داوران هستند و رابط فرهنگی یا کمیته تشریفات که پذیرش و سایر امورات پذیرش را به عهده دارند و کمیته کویرنوردی که در برنامه های جانبی و تفریحی حضور دارند.

وی افزود: در نهایت تمامی امتیازات کسب شده توسط تیم های استان ها، تجمیع میشود و تیم بشردوستی برتر انتخاب میشود.

رحمتیان نیا گفت: معیارهای مختلفی مدنظر گرفته شده که در فرم های بشردوستی طراحی شده است. از جمله معیارهایی همچون؛ رعایت شئونات اسلامی، همکاری با مسئولین، حضور به موقع در برنامه ها و مهمترین بخش که همواره مورد تاکید ریاست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است، همان طرح های ابتکاری، ایده ها بشردوستانه و اثرگذاری است که توسط اعضا با خلاقیت اجرایی شود.

وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بالاترین امتیاز به بخش بشردوستی تعلق دارد که در آن فعالیت های ابتکاری لحاظ می شود، که در جلسات داوران و سرپرستان مطرح شده است که طرح ها به صورت مکتوب ارائه شده تا این ابتکارات اعضا به مسئولان سازمان جوانان تحویل شود.

داور بشردوستی و مسابقات جانبی بیست و نهمین دوره رقابت های رفاقت مهر تصریح کرد: قسمت اعظم کارهای ابتکاری نو که در رابطه با اهداف سازمان جوانان باشد در جمعیت قطعا اجرایی می شود‌.

وی ابراز کرد: تلاش اعضای همه استان ها به صورت برابر ارزیابی میشود و در محل اسکان نیز رابط هایی مستقر شده اند تا فعالیت های تیم را در بخش های مختلف ابتکاری و فرهنگی اعضا در شب های فرهنگی مورد ارزیابی قرار دهند.

رحمتیان نیا با اشاره به اینکه در نهایت امتیاز فعالیت های بشردوستانه با امتیاز نهایی مهارتی اعضا تجمیع میشود، گفت: علاوه بر نتایج آزمون های مهارت های امدادی امتیاز فعالیت های بشردوستانه هم مشخص می شود و بر همین اساس در مراسم اختتامیه تیم برتر بشردوستی نیز معرفی میشود.

گفتنی است؛ روز دوم رقابت های کشوری بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر در استان یزد در بخش مهارت های امدادی با حضور تیم های دو گروه A و D شامل استان های، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، خراسان شمالی، قزوین، کردستان، مازندران، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس، قم، بوشهر، گیلان، لرستان، کرمان و همدان برگزار شد و بخش مسابقات امدادی این دوره به اتمام رسید و در روز سوم تیم ها در رویداد کویرنوردی حضور می یابند.