معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور: مهم ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر مهارت افزایی در نجات افراد است

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: مهم ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر در جمعیت هلال احمر، مهارت افزایی و توانمندی در نجات افراد است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ علی گنج کریمی با حضور در سایت مسابقات رفاقت مهر در یزد بیان کرد: رفاقت مهر یکی از ریشه دار ترین برنامه های جمعیت هلال احمر است که مورد اقبال عمومی اعضا قرار دارد.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور افزود: اعضایی که مراحل شهرستانی و استانی را پشت سر می گذارند علاقه دارند در رخداد کشوری حضور یافته و وارد مرحله کشوری این رقابت ها شوند.

وی تصریح کرد: جذابیت این دوره به واسطه اقلیم یزد و برگزاری کویرنوردی دو چندان شده است، که امیدواریم این دوره در افزایش توانمندی اعضا موثر باشد و هم مودت و رفاقت بیشتری را بین اعضاء ایجاد کند.

گنج کریمی اظهار کرد: این دوره از مسابقات یک هم گرایی بزرگ ملی به شمار می رود همچنین در این دوره اعضای مجامع کشوری کانون های جوانان و دانشجویی در داوری جهت انتخاب تیم های برتر بشردوستی فعال و عهده دار داوری این بخش از رقابت ها شده اند.

وی خاطرنشان کرد: مجامع کانون ها از دل اعضا بیرون می آید و این وجه تمایز این دوره با بیست و هشتمین مرحله رقابت های رفاقت مهر کشوری بوده است.

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: مهم ترین رویکرد بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر در جمعیت هلال احمر، مهارت افزایی و توانمندی در نجات افراد است.

وی بیان کرد: هر حرکتی که در جمعیت هلال احمر اتفاق می افتد عامل انگیزشی و جذب و نگهداشت در آن وجود دارد امید است خروجی آن نجات جان افراد و تربیت افرادی باشد که در هر اجتماع کوچک و بزرگ همانند خانواده مدرسه و دانشگاه بتوانند موثر باشند و جان افراد را نجات دهند.

گنج کریمی تصریح کرد: در اتفاقات بزرگ و زلزله و سیل و سایر حوادث نگرانی های زیادی در نجات افراد وجود دارد.

وی اظهار کرد: اگر بدانیم در هر شهرستانی جوانانی هستند که از کمک های اولیه و اسکان و حمل مصدوم اطلاع دارند قطعا به نجات جان بیماران و مصدومان کمک زیادی می شود.

گفتنی است، بیست و نهمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر به میزبانی استان یزد با حضور منتخبان استانی این رقابت ها در حال برگزاری است.