برگزاری جلسه مشترک جمعیت هلال احمر و اداره آموزش و پرورش شهرستان مهران تا آیین افتتاحیه هفتمین طرح ملی دادرس

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهران از برگزاری انتخابات کانون های دانش آموزی هلال احمر در مدارس این شهرستان تا افتتاحیه هفتمین طرح ملی دادرس در مدرسه دخترانه بنت الهدای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ سجاد نظریان زاد اظهار کرد: این انتخابات با همکاری آموزش و پرورش در سطح کانون دانش آموزی مقطع متوسطه دوره اول شهرستان مهران برگزار شد.

نظریان زاد با اشاره به حضور گسترده دانش آموزان در این انتخابات گفت: تشکیل این کانون ها با هدف افزایش ایمنی و کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث به ویژه در مدارس و ارتقاء سطح معلومات امدادی آنان است.

وی افزود: در این انتخابات ۵ نفر به عنوان عضو اصلی شورا و ۲ نفر یه عنوان عضو علی البدل هر کانون انتخاب شدند.

نظریان زاده تصریح کرد: در این کانون ها دانش آموزان در راستای انجام فعالیت های اجتماعی و خدمات بشر دوستانه با اصول و اهداف هلال احمر و همچنین رسالت مهم آن که توسعه ظرفیت های خود امدادی و سازمان دهی تیم های مدیریت بحران می باشد آشنا شدند.

شایان ذکر است، از برنامه های اجرایی این کانون ها در طی سال، ارتقای توسعه و مشارکت هر چه بیشتر دانش آموزان در عرصه فعالیت های عام المنفعه، ترویج فرهنگ ایمنی در اقشار مختلف جامعه و ارائه آگاهی های لازم جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد.

برگزاری جلسه هماهنگی هفتمین دوره طرح ملی دادرس

سجاد نظریان زاده رئیس شعبه شهرستان مهران گفت: به منظور هماهنگی و همکاری و اجرای مرحله شهرستانی هفتمین دوره طرح ملی دادرس جلسه ای با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهران ، رئیس شعبه، معاون شعبه شهرستان و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

در این نشست ضمن قدردانی از تعاملات بین دستگاهی در راستای تشکیل کانون های دانش آموزی و اجرای موفق طرح دادرس درمرحله های قبلی بوده.

رئیس شعبه شهرستان افزود: فعالیت کانون‏ های دانش آموزی در مدارس بر اساس آیین نامه کانون ها در راستای اصول و اهداف جمعیت هلال احمر است.

سجاد نظریان زاد در این جلسه ادامه داد: در راستای پی ریزی اهداف و مأموریت های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، باید از فرصت ایجاد شده در مدارس و اشتیاق وصف ناپذیر دانش آموزان نسبت به حضور و فعالیت در جمعیت هلال احمر بیشترین بهره ها حاصل شود.

در پایان مقرر شد هفتمین طرح ملی دادرس در کانون دانش آموزی مدارس دخترانه دبیرستان دوره اول شهرستان افتتاح گردد.

افتتاحیه هفتمین طرح ملی دادرس در مدرسه بنت الهدی
آیین آغازین هفتمین طرح ملی دادرس روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه جاری با حضور رئیس شعبه جمعیت مهران، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،معاون شعبه، کارشناسان امور جوانان شعبه به همراه جمعی از دانش آموزان در مدرسه دخترانه بنت الهدی برگزار شد.

طرح ملی دادرس در تمامی مدارس مقطع متوسطه اول در سطح استان برگزار می شود که دانش آموزان پس از گذراندن دوره های آموزشی در سه سطح شهرستان، استان و کشور به رقابت می پردازند و این رقابت با نام المپیاد دادرس در سراسر استان با هدف ارزیابی از آموزش های داده شده انجام می شود.

سجاد نظریان زاد در افتتاح این طرح افزود: در طرح ملی دادرس یا همان دانش آموز آماده در روزهای سخت، دانش آموزان، ۸ مهارت ضروری کمک های اولیه را به صورت نظری و عملی آموزش می بینند که طرح ملی دادرس به منظور ترویج آموزش های امدادی در میان دانش آموزان اجرا می شود که به آنها کمک می کند آمادگی لازم برای رویارویی با حوادث طبیعی و غیرطبیعی را داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهران با اشاره به برگزاری منظم و مدون انتخابات کانون های دانش آموزی در سراسر کانون های دانش اموزی و آغاز به کار طرح دادرس در تمامی کانون ها خاطرنشان کرد: رفته رفته در روزهای آتی شاهد سازماندهی همه کانون ها و شروع آموزش های هشت گانه دادرس خواهیم بود.