۴۵۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی زیر چتر طرح دادرس قرار می گیرند


مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امسال چهار هزارو500 دانش آموز خراسان جنوبی در 150 کانون دانش آموزی هلال احمر در قالب طرح دادرس با آموزش های امدادی آشنا می شوند.

به گزارش روابط عمومی حمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری در مراسم افتتاحیه هفتمین مرحله طرح ملی دادرس در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتی فرمودند که پیشرفت و توسعه کشور توسط جوانان انجام می شود و امید مسئولان و مردم به جوانان است و باید از راه علم و دانش به توسعه کشور بیاندیشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت آمادگی دانش آموزان برای مقابله با سوانح و حوادث، گفت: ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست و ۳۴ نوع از حوادث دنیا در ایران اتفاق می افتد لذا بر همه ما واجب است تا در کنار کسب علم و دانش برای فراگیری آموزش های امداد و نجات تلاش کنیم.

شهریاری با بیان اینکه در هفته وحدت از تمام سازمان ها و آموزش و پرورش درخواست می شود با نهایت همدلی و همراهی دانش آموزان را برای روزهای سخت آماده کنیم، ادامه داد: طرح ملی دادرس از طرح های بسیار خوب جمعیت هلال احمر است که سال ها با کمک آموزش و پرورش اجرا می شود و سال گذشته خراسان جنوبی در مسابقات طرح دادرس کسب مقام ها و امتیازات خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه جوانان استان خراسان جنوبی در مسابقات ورزشی که در استان سمنان برگزار شد مقام نخست منطقه شرق کشور را کسب کردند، افزود: جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی آمادگی لازم را با وجود حداقل امکانات دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه انتظار است با کمک مربیان دلسوز طرح دادرس بتوانیم مقامات خوبی کسب کنیم، گفت: جوانان خراسان جنوبی با حداقل تجهیزات و امکانات در بسیاری از رشته ها و مسابقات مقام های ارزشمندی کسب کردند.

شهریاری با تاکید بر اینکه امسال چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان خراسان جنوبی در قالب ۱۵۰ تیم در طرح ملی دادرس با آموزش های امدادی آشنا می شوند، عنوان کرد: در این طرح دانش آموزان پایه هشتم که از قبل ساماندهی شده اند در کلاس کمک‌های اولیه حضور می‌یابند تا آموزش‌های پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی، خونریزی، پانسمان، بانداژ شکستگی‌ها، آتل‌بندی، حمل مصدوم اطفای حریق و نحوه اسکان اضطراری را فرا بگیرند.

وی از دانش آموزان تحت پوشش طرح دادرس در خراسان جنوبی درخواست کرد تلاش جدی داشته باشند تا در مسابقات رتبه های برتر را کسب کنند و یادآورد شد: تمام راه های توسعه در این استان با محدودیت مواجه است اما پتانسیل نیروی انسانی سرشار و توانمند خراسان جنوبی موجب توسعه استان خواهد شد.

گفتنی است تعداد ۴۵ نفر از مربیان طرح دادرس خراسان جنوبی از امروز ۲۹ آبانماه به مدت ۲ روز با هدف همسان سازی آموزشی آیتم های امدادی طرح دادرس را فرا می گیرند.