برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد


کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در راستای طرح ملی پیمان ویژه اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز در سالن اجتماعات مرکز تربیت مربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان البرز؛ در مراسم افتتاحیه گارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد، معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان البرز با بیان اینکه نجات یک معتاد نجات یک جامعه است عنوان کرد: اعتیاد یعنی عادت به یک محرک که عدم دسترسی به آن آسیب‌های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد.

محمد باقر خلفی رشد اعتیاد در جامعه را زنگ خطری برای مسئولان دانست و تصریح کرد: تمامی ارگان‌ها باید پیشگیری از اعتیاد را جدی بگیرند تا افراد جامعه به این معضل مبتلا نشوند.

وی در خصوص علت اصلی شیوع اعتیاد در جوانان اظهار کرد: افراد جامعه باید در دوره‌های مقدماتی کسب مهارت ارتباط مؤثر، مهارت نه گفتن، مهارت مقابله با هیجان و استرس و غیره شرکت کنند.

محرابی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و مدرس کارگاه، جنگ سلطه گران را در قرن حاضر جنگ نرم عنوان کرد و گفت: دشمنان بدون خونریزی و با صرف هزینه به جمهوری اسلامی حمله می کنند و لازم استجوانان هوشیار باشند و اطلاعات خود را افزایش دهند.

وی مبارزه با اعتیاد را مربوط به فرهنگ و سبک زندگی افراد دانست و بیان کرد: جوانان باید در بحث فضای مجازی و اعتیاد که در اولویت آسیب‌های اجتماعی قرار دارند کاملا هوشیار عمل کنند.

گفتنی است، محمدباقرخلفی معاون امور جوانان، میلاد حسنی امیر آبادی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان البرز، محرابی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز و خاکسار مسئول روابط عمومی مرکز تربیت مربی فنی و حرفه ای در افتتاحیه کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد حضور داشتند.

لازم به ذکر است ۳۵ تن از اعضای برادر کانون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان البرز در این کارگاه دو روز شرکت کردند.