برگزاری نشست آغاز طرح تلاش برای کنترل آسیب های اجتماعی

طرح تلاش برای کنترل آسیب های اجتماعی با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان درحوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سطح جامعه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛طرح تلاش برای کنترل آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سطح جامعه توسط جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و با حضور اعضا جوانان طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد) آغاز شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در این خصوص گفت: جمعیت هلال احمر استان با تمام ظرفیت وتوان خود در کنار سایر دستگاه های متولی امر دراین خصوص فعالیت می نماید.

لهونی خاطرنشان کرد: در این طرح تعداد ۳۶ نفر از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه که دارای تحصیلات روانشناسی و یا تحصیلات مرتبط هستند و نیز در اولین دوره آموزشی منطقه ای طرح ملی پیمان به میزبانی استان کرمانشاه شرکت کرده اند جهت شرکت در دومین مرحله دوره آموزشی منطقه ای طرح ملی پیمان به استان خوزستان اعزام شدند و پس از اتمام دوره در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: این جمعیت در نظر دارد موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی را که از وظایف حاکمیتی جمعیت هلال احمر نمی باشد با توجه به حساسیت موضوع مورد توجه قرار داده و در کنار دستگاه هایی که در این خصوص وظیفه قانونی به عهده آنهاست فعالیت نماید.

شمشیری دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز ضمن خرسندی از همکاری و همراهی جمعیت هلال احمر استان گفت:
اعتیاد هیچ حد و مرز مشخصی ندارد و امروزه می طلبد همه دستگاه ها با همکاری هم در راستای پیشگیری از معضل خانمان سوز تلاش کنند.

وی فعالیت جمعیت هلال احمر در راستای کنترل آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سطح جامعه را منشاء خیر دانست و فعالیت بدون چشم داشت اعضای جوانان شرکت کننده را قابل تحسین بیان کرد.