کاروان سلامت شمیرانات به مقصد روستای کند علیا رسید


کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شمیرانات به روستای کند علیا از توابع لواسانات این شهرستان اعزام شد.

حسن فراهانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات در خصوص کاروان سلامت اعزامی به روستای کند علیا گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ داوطلب محوری و ایجاد زمینه رشد و ارتقاء سطح سلامت روستایی و کمک به بهبود سطح سلامت محرومان و تاثیرگذاری بر رفتار جامعه با حفظ کرامت انسانی و با همکاری حسن سجودیان دهیار روستا و همیاری احمد اسدیان عضو شورای روستا کند علیا اجرا شد.

در این طرح ۲۸ نفر پزشک عمومی، متخصص اطفال، متخصص چشم پزشکی کارشناس مامایی، به همراه کارشناس روان شناسی، کارشناس بهداشت، کارشناس تغذیه، دارو و بهداشت ، ۱۵ امدادگر و اعضای جوانان و تیم‌های پشتیبانی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات به مدت یک روز جهت بررسی مشکلات مردم به منطقه اعزام و مستقر شدند.

کاروان سلامت اعزام شده به این روستا با ویزیت و ارائه داروی رایگان، بالغ بر ۴۰۰ نفر را معاینه کردند که از این تعداد ۱۰۶ نفر تحت معاینه پزشک متخصص اطفال، ۵۵ نفر تحت معاینه پزشک عمومی ، ۱۲۳ نفر بینایی سنجی و تجویز به دریافت عینک توسط متخصص اپتومتری، ۴۵ نفر معاینه توسط پزشک مامائی، ۱۵ نفرمشاوره توسط روانشناس ، ۱۳۵ نفر پایش سلامت وغربالگری قند خون و فشارخون و همچنین ۲۳ نفر در کارگاه آموزشی مقدماتی کمک های اولیه و CPR و همچنین برقراری کلاسهای آموزش گروهی قرارگرفتند.

در کنار خدمات پزشکی تیم کاروان سلامت و امید هلال احمر، تیم هایی مجرب در زمینه مسائل اجتماعی نیز دانش آموزان را آموزش دادند. در زمان اجرای این طرح سپهری کیا رییس اداره جذب وسازماندهی داوطلبان استان تهران از خدمات ارائه شده بازدید کردند.

2 دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

  1. آرش واحدی says:

    بسیار عاااالی، لطفااا این جریان(کاروان سلامت) رو ادمه بدید. و من اللله توفیق

  2. احمد اسدیان says:

    باسمه تعالی
    با سلام و احترام و خدا قوت به اعضای کاروان سلامت که در ۲۲ آبان ماه به روستای کندعلیا آمدند و با این عمل خیرخواهانه و پسندیده ، ارتقاء سطح سلامت اهالی روستا را ارزیابی نمودند و به بررسی مشکلات جسمانی و سلامتی مردم پرداختند .
    با تشکر فراوان ـ احمد اسدیان عضو شورای اسلامی روستا

Comments are closed.