دومین جلسه هم اندیشی اعضای شورای مرکزی مجمع استانی دبیران کانون های دانشجویی و جوانان استان ایلام


به منظور تقویت نقش مشارکت، تصمیم گیری، مسئولیت پذیری جوانان در فعالیت‌های جمعیت هلال احمر دومین جلسه هم اندیشی اعضای شورای مرکزی مجمع استانی دبیران کانون های دانشجویی و جوانان استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ دومین جلسه هم اندیشی اعضای شورای مرکزی مجمع استانی جوانان و دانشجویی با حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر ایلام، رئیس اداره دانشجویی و جوانان جمعیت استان، اعضای مجمع جوانان و دانشجویی و رابط خبری استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس اداره دانشجویی وجوانان به بیان مطالبی درخصوص لزوم اجرای برنامه ها درکانون های دانشجویی و جوانان واهمیت آن مطالبی را یادآور شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر در استان گفت: جوانان پرچم داران عرصه خدمات داوطلبانه و بشردوستانه در کشور هستند.

علی اصغر علی اکبری نخست با گرامیداشت هفتادو یکمین سالروز سازمان جوانان گفت: بیشترین هم پیمانان این انقلاب و این کشور جوانانی بودند که ثمره آن شما عزیزانی هستند که امروز در مجموعه یی جوان، بی چشمداشت و داوطلبانه به ارائه خدمات میپردازند. سالروز تأسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را به کلیه اعضای جوان ایران، و ایلام و جوانانی که سرمایه‌ های گرانقدر و صاحبان اصلی عرصه انسان دوستی و نماد مهرورزی و نیکوکاری هستند، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند بزرگ برای همه آرزوی سالی سرشار از برکت و سلامتی دارم.

وی خاطرنشان کرد: در ادای رسالت این سازمان شما اعضای مجامع بازوان توانمندی در معاونت امور جوانان خواهید بود که از جمله وظایف این مجامع می توان به نظارت بر انتخابات و فعالیت های کانونهای دانشجویی و جوانان، تلاش جهت راه اندازی کانونها، بازدید و فعالسازی کانون ها سطح شعبه، بررسی مسائل و مشکلات کانون های و ارائه راهکار، ارائه برنامه های ابتکاری و … می توان اشاره کرد.

علی اکبری گفت: هدف از تشکیل این جلسه هم اندیشی مجمع تحقق یکی از اهداف استراتژی yes مبنی بر تقویت نقش جوانان به عنوان رهبران آینده و حصول اطمینان از مشارکت جوانان در تصمیم گیری در کلیه سطوح مدیریت، تقویت نقش مدیریت جوانان در ارتباط با تبیین سیاست ها و خط مشی های سازمان و همچنین بهره مندی از توانمندی ها و ایده های نو اعضای کانون های جوانان است و دریشرفت امور و انجام برنامه میتوانند موثر و در زمینه های مختلف باعث رشد و بالندگی جمعیت هلال احمر احمر شوند

وی ادامه داد: امروز شاهد آن هستیم که پتانسیل بالایی در مجموعه هلال احمر در حوزه جوانان و با اتکا به این اعضا وجود دارد.
معاون امور جوانان استان افزود: کانون دانشجویی و جوانان از اعضای فرهیخته تشکیل شده اند که دارای ویژگی مسئولیت پذیری بالا می باشند و اضافه کرد تشکیل شورای مرکزی کانونهای دانشجویی و جوانان یک گام موثر در پیشرفت فعالیت می باشد.

در ادامه دبیران مجامع دانشجویی و جوانان و رابط خبری استان به بصورت مجزا به صحبت و به بیان دیدگاه، نظرات، پیشنهادات در موضوعات مختلف حوزه جوانان و دانشجویی پرداختند و در مورد طرح های آتی و برنامه های سازمان با معاون امور جوانان هم اندیشی کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان در پایان ضمن تقدیر از حضور دبیران مجمع و رابط خبری استان افزود: دبیران و رابطین خبری با نوآوری و ارائه ایده‌های خلاقانه در تولید فکر، ایده پردازی و تبدیل ایده‌ها به تحقیق و پژوهش در بهبود مستمر برخی از فرآیندها و تکریم جوانان با ایجاد همدلی و مشارکت جوانان خوش ذوق و با کسب رتبه‌های عالی در فعالیت‌های بشردوستانه تقدیر و تشکر کرد.

علی اکبری گفت: کسب رتبه عالی و دریافت لوح سپاس نمونه بارز اعتماد به نیروی جوان است و هدف این معاونت استفاده از نیروی خلاق جوان برای پیشرفت در فعالیت‌های بشر دوستانه است.