برگزاری دوره مقدماتی پیشگیری از اعتیاد جهت اعضای جوان جمعیت هلال احمر


دوره مقدماتی پیشگیری از اعتیاد با هدف ارتقای سلامت جامعه با حضور 80 نفر از اعضای جدید جمعیت هلال احمر در لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان گیلان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: کارگاه آموزشی به صورت منطقه ای در شرق، غرب و مرکز استان و در هر دوره با حضور ۸۰ نفر از اعضای جدید جمعیت هلال احمر برگزار می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی جوانان با طرح پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی )و ارتقای سلامت جوانان در برابر آسیب های اجتماعی می باشد.

۲۴۰۰ جوان عضو طرح پیمان “پیشگیری از اعتیاد “جمعیت هلال احمر گیلان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: بر اساس این طرح ۵۶ نفر از سر تیم های آموزش دیده عضو جوان هر یک باید به ۷ نفر آموزش داده و به این ترتیب آموزشهای لازم در با حضور جوانان آموزش دیده در پارکها و اماکن عمومی در خصوص جلوگیری از اعتیاد به صورت چهره به چهره گسترش می یابد.

امید عظیمیان با اشاره به تلاش و علاقه ۵۶ نفر از اعضای جوان عضو سرگروه های طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی) گفت: پیشگیری مهمتر از درمان می باشد که از طریق گسترش آموزش در سطوح مختلف توسط سر گروهها و زیر مجموعه در جهت کاهش اثرات سوء اعتیاد ، از طریق خانواده، مدرسه و جامعه خواهد بود.

وی همچنین یکی از اهداف اجرای طرح پیمان را اجتماعی کردن مسئله اعتیاد، تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در میان نوجوانان و خانواده برشمرد.