آموزش پناهگیری به دانش‌آموزان در سالروز زلزله کرمانشاه

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ برای آموزش و تمرین مهارت‌های فردی و تیمی، پناهگیری و خروج اضطراری را در مدرسه نمونه دولتی دخترانه شرافت آموزش دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش، دبیر آمادگی دفاعی و مسئولان هلال احمر شهرستان در مدرسه شرافت تصریح کرد: آموزش اقدامات قبل، حین و بعد از زلزله توسط اعضای جوانان با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور در یک روز به ۵۰ تن از دانش آموزان مقطع متوسطه دوم آموزش داده شد.
وی دانش آموزان را دادرسان در حوادث دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه هموطنان باید آمادگی‌های لازم در برخورد با حوادث را داشته باشند، دانش آموزان این مدرسه بعد از شناسایی  نقاط امن و نحوه صحیح پناهگیری، خروج اضطراری و پناهگیری در محوطه باز را به‌شکل مانور فرضی اجرا کردند.
غلامرضا بنادکوکی هدف از اجرای این مانور را رسیدن به یک جامعه آماده دانست و در ادامه تاکید کرد: اعتقاد داریم زمانی که به حوادث آگاه باشیم می توانیم شرایط بحران را به خوبی مدیریت کنیم تا خسارات و تلفات ناشی از حوادث کاهش پیدا کند.
گفتنی است، اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ بخاطر اهمیت زیاد موضوع نحوه صحیح پناهگیری و خروج ایمن از دانش آموزان خواستند تا نکات مهم را به خانواده و دوستان خود آموزش دهند.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.