یادداشت//توزیع ۱۸ هزار بسته آموزشی نوشت افزار در راستای برنامه طرح نذر آب و تکریم انسان ها

بار دیگر دست پر از مهر و نوازش نهاد مهرورزی و انساندوستی هلال احمر امید را از پنجره محبت و ایمان چون تابشی از نور خورشید بر پهنه بیکران این سرزمین جاری ساخته، گرچه لبان تکیده از تشنگین را یارای جنباندن نیست اما قهر طبیعت با تمام کشاکش پر قدرت خویش نتوانست ذره ای از تعصب، غیرت و حمیت این مردمان ولایت مدار را اندکی تعدیل کند.

تا حالا کسی رو با پاک‌کن خوشحال کردی؟ خیلی از بچه‌ها حسرت همین چیز به‌ظاهر بی‌ارزش رو دارن. «حسرت» برای یه بچه واژه‌ی سنگینیه، ولی ما هنوز با کمک‌هامون می‌تونیم کمی از بار این حسرت کم کنیم… حتی اون پول خردی که ته حسابمونه هم ارزشمنده. دریغ نکنیم…..

پتو رو کشید روی صورتش،خیلی وقت بود بیدار شده بود،طره موهای لخت مشکی را بین لب بالا و بینی اش نگه داشته بود و به لباس ها و کیف ها و کفش های نو همکلاسیاش فکر می کرد .از بین سوراخ های ریز روی پتو نور میدوید در تاریکی آن زیر، مادرش داد زد، پاشو روز اولی دیر میرسی ها، به پهلو چرخید ،پلک هایش را روی هم فشار داد .به کوک های درشت روی کتونی قرمزش فکر کرد،به عکس باب اسفجی که فقط تا چشم های پر از اشکش مونده بود بقیه اش پاک شده بود.دوباره چرخید .چشمهایش داغ شده بود. صدای کیسه پلاستیکی همراه با صدای کشدار کمد شنیده شد.بعد بوی تند یک چیز لاستیک، صدای مادر که معلوم بود پشتش به او بود راشنید ، کیفت را تمیز شستم پاشو باید بری مدرسه. پلکهایش را دوباره فشار داد.همه مژه ها ی سیاهش خیس شد.

حالا در گوشه‌ای از این شهر پرهیاهو و شلوغ هرکس به فکر کارخودشه ولی فرزندانی نیازمند و محروم وجود دارند که حتی به نان شب خود محتاج هستند این هنر ما است که می‌تونیم با یک هدیه بسیار کوچک چه مادی و معنوی اون ها را شاد کنیم.

گاهی خدا می‌خواهد با دست تو دست بقیه بندگانش رو بگیره، وقتی دستی را به یاری می‌گیری، بدون که دست دیگت توی دست خداست.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمربا اجرای طرح نذر آب و توزیع بسته های آموزشی نوشت افزار با تکیه بر حس نوعدوستی به کودکان نیازمند، شادی را به صورت بچه های سرزمینمان برگرداند.

طرح ملی نذر آب فقط اهدای نوشت افزار نیست، بلکه دست مریزادی است بر زحمات بی غرض مرزداران غیور ایران زمین.

مصطفی گلستانی فرد/کارشناس امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز