آموزش پدافند غیرعامل در استان اصفهان


معاون امور جوانان استان اصفهان از اجرای برنامه‎های مختلف در قالب همایش،مانور، کارگاه‎های آموزشی و... در راستای آموزش پدافند غیرعامل به اعضای کانون‎های دانش‎آموزی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی ضمن قدردانی از تمامی شهرستان‎ها که در اجرای این طرح فعال بوده‎اند تشریح کرد: این مانور در شهرستان سمیرم در دبیرستان شبانه‎روزی ادب و در شهر بادرود نیز با همکاری اداره آموزش و پرورش بخش امامزاده بادرود، بسیج دانش‎آموزی، کانون دانش‎آموزی هلال احمر و با حضور مسئولین بخش در دبیرستان شهید دستغیب اجرا شد.

همایش پدافند غیرعامل در شهرستان نائین برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نائین هدف از برگزاری همایش پدافند غیرعامل را آشنایی دانش‎آموزان با نحوه مقابله با اغتشاش در مکان‎های عمومی بیان کرد و افزود: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، همایشی با همکاری اداراه آموزش و پرورش با حضور اعضای کانون دانش‎آموزی هلال احمر با شعار «پدافند غیرعامل افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» در دبیرستان دخترانه شهید هیأتیان نائین برگزار شد.

ابراهیم عادل‎زاده تصریح کرد: در حاشیه این همایش، نمایشگاهی با موضوعات انواع استتار، امکانات و تجهیزات مختلف مورد نیاز در خصوص اجرایی نمودن پدافند غیرعامل با هدف آشنایی با پدافند غیر عامل، پیشگیری از خطرات و تهدیدهای احتمالی و آمادگی عوامل امدادی و دانش‎آموزان در زمان بحران برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه، فرماندار شهرستان نائین نیز نکات مهم در راستای یادگیری و آشنایی بیشتر دانش آموزان با موضوع پدافند غیرعامل ارائه کرد.

آموزش پدافند غیر عامل در مدارس شهرستان اردستان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان گفت: هدف از آموزش پدافند غیر عامل، کسب مهارت‎های لازم توسط اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش‎آموزان در مواقع حساس از جمله حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

منصور خانی با بیان اینکه باید فرهنگ پدافند غیرعامل با رویکرد کاهش آسیب تهدید کننده بین دانش‎آموزان نهادینه شود افزود: هفته پدافند غیر عامل در واقع فرصتی برای ایجاد آمادگی‎های بیشتر در شرایط غیرقابل پیش بینی می‎باشد.

وی افزود: همه دانش‎آموزان در کنار مهارت‎های ذهنی موظف به فراگیری مهارت‎های عملی در مقابله با بحران‎ها هستند.

اجرای مانور پدافند غیر عامل در شهرستان مبارکه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه با اعلام این خبر گفت: همزمان با گرامیداشت تاسیس سازمان جوانان هلال احمر و فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل همچنین در راستای منویات مقام معظم رهبری در توجه بیش از پیش به این حوزه، آموزش و مانور پدافند غیرعامل با همکاری کانون‎های دانش آموزی شهرستان مبارکه برگزار شد.

لطف الله ابوطالبی تصریح کرد: پدافند غیر عامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است که سعی شد آموزش‎های امدادی و ایمنی نیز در همین راستا و با رعایت همه معیارهای پدافند غیرعامل به دانش‎آموزان ارائه شود.

وی افزود: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی نیز می‌توانند نقش داشته و دانش آموزان به عنوان عناصر تاثیر گذار و جزئی از جامعه می‎توانند این نقش بزرگ را ایفا کنند و در آینده امدادگران فعالی در جمعیت هلال احمر در زمان حوادث باشند.

ابوطالبی تشریح کرد: اعضا کانون‎های دانش‎آموزی قبل از اجرای مانور، مباحث امدادی لازم را توسط مربیان جوان هلال احمر آموزش دیدند و با کسب مهارت‎های لازم در مانوری با سناریوی از پیش تعیین شده شرکت کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان بیان کرد: اعضای تیم دادرس کانون‎های دانش‎آموزی مدارس با مشارکت در طراحی و اجرای مانور با مربیان امداد و نجات همکاری کرده و در اجرای مانور پدافند غیر عامل حضور فعال داشتند.