بسته خبری فعالیت اعضای جوانان در سالروز تاسیس این سازمان


اعضای جوانان جمعیت هلال احمر سراسر استان البرز به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در شعب اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ سید فتح اله هاشم نژاد گفت: اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان کرج از دانشجویان علاقمند عضوگیری کردند.

وی با اشاره به جذب ۳۶۰ دانشجو در کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد کرج، افزود: دانشجویان عضو جمعیت هلال احمر این دانشگاه برای افزایش انگیزه دانشجویان برای شرکت درامور عام المنفعه، آشنایی با اصول، اهداف و برنامه‌های جمعیت و شرکت در کلاس های امداد و کمک های اولیه از علاقمندان به این نهاد ثبت‌نام کردند.

وی در بازدید از دانشگاه شهید بهشتی نقش دانشگاه‌ها را در تحولات و سیاست‌های کشور موثر دانست و اظهار کرد: اعضای فرهیخته کانون‌های دانشجویی در راستای فعالیت های بشر دوستانه، برنامه‌های متنوعی در دانشگاه برگزار می‌کنند تا فعالیت های عام المنفعه در سراسر کشور فراگیر شود.

هاشم نژاد بیان کرد: اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه شهید بهشتی می‌توانند برنامه‌های مختلف آموزشی و امدادی را در سطح دانشگاه برگزار کنند و واحد جوانان هلال احمر این شهرستان برای برگزاری مانورها و کلاس‌ کمک‌های اولیه با مسئولان این دانشگاه همکاری می‌کنند.

رئیس جمعیت شهرستان کرج عنوان کرد: امکان تشکیل این کانون ها در دانشگاه‌های سراسر کشور وجود دارد و دانشجویان با هماهنگی و مشارکت هلال احمر می توانند در کلیه برنامه های فرهنگی و آموزشی شرکت کنند .

وی تصریح کرد: در هفتاد و یکمین سالروز تاسیس سازمان جوانان، چهل و پنجمین کانون غنچه های هلال در مهدکودک فندق مهرشهر افتتاح شد.

این مسئول نقش کانون غنچه های هلال را در ترویج شعارهای جمعیت و حوزه جوانان موثر دانست و گفت: این کانون ها سرچشمه معرفی جمعیت هلال احمر بعنوان نهادی عام المنفعه با اهداف بشردوستانه و خدمت رسانی به انسان‌ها است و غنچه های هلال با تکرار سوگند نامه کانون غنچه ها از همان دوران خردسالی با خدمات انسان دوستانه آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم افزایش سطح آگاهی جامعه وارتقا فرهنگ و دانش عمومی ، نونهالان و خردسالان را در پیشبرد این هدف بهترین گزینه معرفی کرد و افزود: در مراسم افتتاحیه، کودکان با کیف کمک های اولیه، شماره‌های اضطراری، تاریخچه هلال احمر و صلیب سرخ آشنا شدند.

گفتنی است، در مراسم افتتاحیه کانون غنچه های هلال مهدکودک فندوق محمد باقر خلفی، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز، مسئولان و اعضا کانون جوانان حضور داشتند.

هاشم نژاد با اعلام خبر آموزش کودکان مهدکودک آفتابگردان توسط اعضای کانون جوانان، گفت: غنچه های هلال با حوادث طبیعی، نقاط امن و نا امن در حوادث، پناهگیری و خروج اضطراری به زبان ساده آشنا شدند.

وی مهم ترین هدف آمورش کمک‌های اولیه در کانون های غنچه های هلال احمر را یادگیری کارگروهی و کمک به هم نوعان دانست و افزود: کودکانی که در این سن عضو کانون غنچه ها می شوند در بزرگ سالی برای کمک رسانی، پیشتاز خواهند بود.

وی در پایان عنوان کرد: در هفتاد و یکمین سال تاسیس سازمان جوانان، ۴۷ دانش آموز مدرسه نشاط در راستای گسترش اهداف جمعیت و فراگیر شدن آموزش های امدادی با حضور در این جمعیت با اهداف و اصول جمعیت هلال احمر، شرایط عضویت در این نهاد، خود امدادی، نحوه ارتباط صحیح با مراکز امدادی و غیره آشنا شدند.

جوانان فردیسی سالروز تاسیس سازمان جوانان را گرامی داشتند

محجوبه نامجو با تبریک سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: لازم است تمامی هموطنان برای مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی آگاهی داشته باشند تا در زمان بروز حوادث کمترین تلفات را داشته باشیم.

وی با تاکید بر افزایش آگاهی افراد در مقابل حوادث افزود: باتوجه به اهمیت ارتقا سطح آمادگی دانش آموزان برای برخورد با حوادث طبیعی، دانش‌آموزان مدرسه منتظر قائم و حافظ با پناهگیری در زمان زلزله، خروج اضطراری، کمک‌های اولیه و حمل مصدوم آشنا شدند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس با اشاره به اینکه شهیدان برای دفاع از نظام و انقلاب جانشان را فدا کردند بیان کرد: اعضای جوانان در هفتاد و یکمین سالروز تاسیس سازمان جوانان با حضور در مزار شهدا با قرائت فاتحه،گلباران و غبارروبی مزار شهدای گمنام ، با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای دوران دفاع مقدس تجدید میثاق کردند تا یاد آنان در جامعه زنده بماند.

زنگ آموزش در شهرستان اشتهارد به صدا در آمد

مرتضی غلامی بیان کرد: یکی از مهم ترین مراحل پدافند غیر عامل نهادینه کردن فرهنگ آن در بین اقشار مختلف مردم است زیرا رفتار آنان می تواند بر روی پدافند غیر عامل تاثیر گذار باشد.

وی افزود: در این راستا اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد با حضور در دبستان مهر زنگ آموزش و پدافند غیر عامل را به صدا در آوردند.

وی افزود: در این آموزش، ۳۰۰ دانش‌آموز و معلم مدرسه مهر را با اصول پناهگیری در هنگام وقوع زلزله، خروج اضطراری و خفگی آشنا کردند.