استفاده از مهارت جوانان نخبه در هلال احمر استان البرز


به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر، مدیر عامل جمعیت استان البرز ضمن دیدار و نشست با کارکنان معاونت جوانان، دبیران مجمع استانی و اعضای فعال کانون‌های دانشجویی و جوانان استان البرز این روز را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز، دکتر چرخساز در این نشست ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان جوانان به اعضا و کارکنان این معاونت در خصوص اداره امور مرتبط با جوانان افزود: استفاده از ظرفیت و مهارت های نوجوانان، جوانان و دانشجویان مهمترین اقدام برای توسعه و پیشرفت اهداف جمعیت هلال احمر است و با ارتباط‌ گیری صحیح و مؤثر با قشر جوان و نوجوان و مشارکت آنان در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و علمی می‌توان از ظرفیت‌های بالقوه آنان در پیشبرد اهداف والای هلال احمر استفاده کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز بیان کرد: با توجه به عام المنفعه بودن فعالیت های جمعیت هلال احمر، حضور داوطلبانه و پر شور نخبگان جوان و فرهیخته در فعالیت‌های جمعیت، بهره وری نیروی انسانی، کیفیت و میزان تاثیر برنامه‌ ها را افزایش می‌دهد.

وی برای افزایش جذب در کانون‌های جوانان و دانشجویی اظهار کرد: انجام فعالیت‌های خلاقانه و ابتکاری در کنار برنامه‌های مناسبتی، تولید محتوای مناسب و به روز، سپردن مسئولیت به جوانان و تقسیم وظیفه همراه با جوان باوری، برگزاری پویش‌های مختلف برای برطرف کردن مشکلات جوانان، برگزاری مانورهای هدفمند در سطح دانشگاهها و اطلاع رسانی صحیح می‌تواند جوانان را به جمعیت هلال احمر علاقمند کند.

چرخساز در پایان گفت: اعضای جوان باید در نقد و بررسی موضوعات فرهنگی، اخلاقی و مسائل روز نیازهای استان را شناسایی کنند و بصورت تخصصی در رفع موانع و حل مسائل و مشکلات مرتبط با جوانان مشارکت فعال داشته باشند.