بهره مندی بیش از هزار جوان هرمزگانی درطرح پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از بهره مندی بیش از هزار جوان هلال احمر این استان در طرح پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان هلال احمرهرمزگان علی اعمی برنطین خاطرنشان کرد: طی تفاهم نامه همکاری مابین جمعیت هلال احمر و شورای مبارزه با مواد مخدر بیش از هزار و هفتصد نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر از برنامه ها ودوره های آموزشی پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بهره مند شدند.

اعمی برنطین تصریح کرد: ۸۳۰ دانش آموز در خوابگاه های شبانه روزی مناطق محروم استان در شهرستان های میناب ،رودان، سیریک، بندرلنگه و فین و ۵۴۹ نفر از اولیاء دانش آموزان در مناطق حاشیه نشین در طرح پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی آموزش دیدند.

وی با اشاره به دیگر طرح های انجام شده در این حوزه مطرح کرد: همچنین ۱۲۰ نفر از جوانان سراسر استان در کارگاه کار آفرینی با مبانی کسب و کار شرکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان مطرح کرد: با هدف تربیت مربی در حوزه پیشگیری و کنترل اعتیاد ۸۰ نفر از جوانان منتخب استان در دوره های آموزشی تربیت مربی و تربیت سرگروه در قالب طرح پیمان شرکت واز آموزش های لازم برای انتقال به همسانان برخوردار شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان گفت: ورود سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدامی ارزشمند است.

ابراهیم فرهادی نیا ادامه داد: اعتیاد یک معضل بزرگ و پیچیده می باشد که اگر نسبت به آن بی تفاوت باشیم در آینده دچار مشکل اساسی خواهیم شد.

فرهادی نیا اظهارکرد: معضل اعتیاد بسیار گسترده و وسیع می‌باشد که یک نهاد و یا یک دستگاه به تنهای قادر به کاهش و یا کنترل آن نمی باشد در این خصوص باید تمام دستگاه عضو پای کار باشند و از کارهای موازی هم جلوگیری شود.

وی بیان داشت: ورود سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بهره گیری از توان و ظرفیت جوانان در کاهش آسیب های اجتماعی ارزشمند و قابل تقدیر است.