برگزاری مانورهای فرضی امدادونجات در هفته پدافند غیرعامل در استان کرمان


همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانورهای فرضی با حضور امدادگران و اعضای کانون های جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با هدف ارتقای سطح آمادگی و توانمندی امدادی نیروها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ همزمان با هفته پدافند غیرعامل نجاتگران و اعضای جوانان این جمعیت با اجرای مانورهای فرضی آمادگی و توانمندی امدادی خویش را به نمایش گذاشتند.

اجرای مانور فرضی زلزله در کانون غنچه های هلال کرمان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان از اجرای مانور فرضی زلزله در کانون غنچه های هلال مهدکودک آشیانه مهر این شهرستان خبر داد و گفت: این مانور به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با هدف آشنایی نونهالان با نحوه پناه گیری در زمان وقوع زلزله برگزار شد.

حسن نامجو با اشاره به حضور غنچه ها و اعضای جوانان در این مانور افزود: از تمام ظرفیت های لازم در جهت آموزش های خود امدادی اعضای جوانان علی الخصوص غنچه های هلال باید استفاده کرد.

برگزاری مانور امدادنجات در معدن هشنونی در شهرستان کوهبنان

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کوهبنان با اشاره به برگزاری مانور مشترک امدادونجات در معدن هشنونی این شهرستان بیان کرد: کوهبنان دارای معادن غنی از زغال سنگ است که تعداد کثیری کارگر در این معادن اشتغال دارند و از وقوع اتفاقات و حوادثی همچون ریزش معدن، محبوس شدن و حتی مرگ در امان نیستند.

وحید پورعسکری با اشاره به اینکه هفته پدافند غیرعامل فرصتی است جهت برگزاری مانور و ارائه آموزش های امدادی، اظهار کرد: با تمرین و کسب مهارت های امدادی در زمان حادثه در کاهش خسارت جانی و مالی موثر خواهیم بود.

پورعسکری خاطرنشان کرد: این مانور با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان، بخشداری طغرالجرد، مرکز بهداشت، نیروی انتظامی، سپاه و گروه HSE معدن هشونی شهرستان کوهبنان برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کوهبنان در پایان به برگزاری کارگاه های آموزشی امدادونجات در مهد کودک ها، مدارس و رابطین بهداشت شهرستان در هفته پدافند غیرعامل نیز اشاره کرد.

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با راهکارهای مقابله با پدافند غیرعامل در انار

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان انار بیان کرد: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل کارگاه آموزشی آشنایی با راهکارهای مقابله با حوادث پدافند غیرعامل در چندین مرحله با حضور ۷۴ نفر از اعضای کانون های جوانان، دانش آموزی و پرسنل جمعیت هلال احمر انار برگزار شد.

محمود بهشتی نیا با اشاره به آمادگی نیروهای امدادی و دارا بودن تجهیزات امدادونجات این جمعیت در مقابل با حوادث طبیعی و غیرطبیعی تصریح کرد: همچنین به مناسبت هفته پدافند غیرعامل نیز مانور فرضی امدادونجات با عنوان سناریوی بیوتروریسم و اعمال خسارت و سرقت اطلاعات IT ، زیر ساخت های آب، برق، گاز و تلفن با حضور اعضای تیم دادرس و سایر دانش آموزان عضو هلال احمر در مدرسه کار و دانش این شهرستان برگزار شد.

از برگزاری مانور فرضی زلزله تا برپایی ایستگاه سلامت در هفته پدافندغیرعامل در فهرج

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فهرج با اشاره به اجرای مانور فرضی زلزله و اطفاء حریق در یکی از مدارس این شهرستان افزود: این برنامه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور معاون فرماندار، رئیس آموزش پرورش، فرمانده سپاه و سایر مسئولین شهرستان توسط اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان این جمعیت برگزار شد.

غلامرضا دهقانی با اشاره به اینکه اجرای این گونه مانورها در مدارس در افزایش سطح مهارت های امدادی دانش آموزان تاثیر گذار است، اظهار کرد: این مانور با هدف کاهش خسارت های جانی و مالی ناشی از ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی دانش آموزان، واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله، حریق های احتمالی و استفاده کاربردی و عملی از آموخته‌های نظری دانش آموزان برگزار شده است.

دهقانی تاکید کرد: در این مانور دانش آموزان توسط نیروهای امدادی جمعیت با نحوه صحیح پناه گیری و خروج ایمن نیز آشنا شدند.

وی در ادامه با اشاره به حضور اعضای جوانان و پرسنل این جمعیت در نماز جمعه هفته پدافندغیرعامل خاطرنشان کرد: اعضای داوطلب با برپایی ایستگاه سلامت در حاشیه برگزاری نمازجمعه به بیش از یکصد نفر از نمازگزاران مراجعه کننده به این ایستگاه با توزیع بروشور، خدمات بهداشت و سلامت (غربالگری قندخون و فشارخون) نیز ارائه کردند.

مانور پدافند غیرعامل در هنرستان الزهرا (س) زرند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان زرند از برگزاری مانور پدافند غیرعامل با حضور مسئولین شهرستانی و دانش آموزان هنرستان دخترانه الزهرا (س) خبر داد و افزود: این مانور فرضی با شعار پدافند غیر عامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی برگزار شده است.

نیما صالحی یکی از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر را آموزش امدادونجات به صورت مستقیم و غیر مستقیم عنوان کرد و گفت: برگزاری مانورهای فرضی به نوعی آموزش های غیرمستقیم محسوب می شوند که در کنار دوره های آموزشی امدادوکمک های اولیه و امدادونجات در جمعیت هلال احمر در حال برگزاری است.

صالحی با اشاره به همکاری و تعامل دستگاه های امدادی جهت برگزاری این گونه مانورها با هدف آمادگی در زمان وقوع حادثه خاطرنشان کرد: اجرای فعالیت های آموزشی و امدادی با استفاده از ظرفیت دانش آموزان در مدارس در تحقق شعار جامعه آماده، خانواده آماده موثر است.

وی در ادامه به حضور امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان در مانور مقابله با بیماری آنفولانزا فوق حاد پرندگان در شهرک طالقانی زرند اشاره کرد و افزود: این مانور به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در راستای مبارزه با تهدیدات نوین زیستی مانند آنفولانزای مرغی و فوق حاد پرندگان برگزار شده است.

برگزاری مانور فرضی امدادونجات پدافند غیرعامل در شهرستان سیرجان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان از برگزاری مانور پدافند غیر عامل در یکی از مدارس این شهرستان خبر داد و بیان کرد: به منظور آمادگی دانش آموزان و اولیای مدارس با حوادث غیرعامل با همکاری اداره آموزش و پرورش، آتش نشانی و اورژانس شهرستان مانور پدافند غیر عامل در دبیرستان مکی آباد شهرستان برگزار شد.

سید حسین حسینی افزود: در این مانور از توان و آمادگی اعضای کانون دانش آموزی دبیرستان مکی آباد سیرجان به کار گرفته شده است.