جوانان ایلامی در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند


خدمات رسانی جوانان هلال احمر ایلام تا بازگشت کامل همه زائران از استان ایلام ادامه داشت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایلام، معاون امور جوانان هلال احمر استان ایلام ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و ایجاد ایستگاه های جوانان هلال احمر گفت: حضور میلیونی زائران در پیاده روی عظیم اربعین نشان از ارادت مردم کشورمان به اهل بیت و امام حسین(ع) دارد و اعضای جوانان برای ایجاد امنیت بهداشتی با ایجاد ایستگاه های سلامت و موکب هایی در مسیرتردد زائران در استان ایلام با عشق و ایمان خدمات بسیار مفید و ارزشمند را به زائران اربعین حسینی ارائه کردند.

علی اصغر علی اکبری اظهار داشت: برنامه و فعالیت های جوانان جمعیت هلال احمر ایلام در کلیه شهرستان های استان به طور گسترده از ۲۱ مهر ماه آغاز و تا ۱۱ آبان ماه (بازگشت کامل همه زائران از مرز مهران و استان ایلام) ادامه داشت.

علی اکبری تاکید کرد: در کنار ایستگاه ها و پایگاه های امداد و نجات جاده ای، خیمه های نماز در راستای ترویج فرهنگ احیای نماز و اقامه نماز اول وقت و برای سهولت دسترسی زائران در کنار ایستگاه ها و پایگاه های ثابت و موقت برپا شد.
گزارش پایانی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام دراربعین حسینی ۹۷

شهرستان ایلام

با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ایلام با برپایی ۲ ایستگاه صلواتی و سلامت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد ایلام و حضور فعال جوانان در ایستگاه ها خدمات ارزشمندی را به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) انجام دادند.

جوانان شهرستان ایلام علاوه بر ایستگاه سلامت و توزیع غذای نذری در بین زائران در هنگام بارش شدید باران و سیلابی شدن معابر شهر ایلام به برپایی چادر در ورزشگاه تختی برای اسکان زائران اقدام کردند.

گفتنی است فرماندار ایلام به همراه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایلام و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از فعالیت جوانان جمعیت هلال احمر در این شهرستان بازدید کردند و در جریان این بازدید فرماندار ایلام از خدمت رسانی جوانان هلال احمر به زائران تشکر و قدردانی کردند.

دهلران
شهرستان دهلران که بیشترین مرز مشترک با کشور عراق را در استان داراست و در مسیر مواصلاتی زوار اربعین حسینی قرار دارد به ‌منظور خدمات‌رسانی و پذیرایی از زوار امام حسین (ع) در این شهرستان موکب جوانان هلال احمر با ارائه خدمات بشردوستانه و امدادی و پخش و توزیع غذای نذری، شربت و چای همچنین توزیع بروشوردر شهرستان ایجادشده است که به‌صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی خود را به زائرینی که از این مسیر برای رسیدن به کربلای معلی عبور کرده‌اند ارائه دادند.

با اجرای طرح سحاب در این شهرستان جوانان فعال این شهرستان با مهارت های امداد و کمک های اولیه و برخورداری از توانایی و شرایط جسمی و روحی مناسب در قالب تیم های ۲ نفره در نقاط پرتردد در بین زائران گشت زنی کرده و در صورت نیاز به زائران امدادرسانی می کردند.

علاوه بر برپایی ایستگاه سلامت و تست قند و فشار خون در بین زائران جوانان هلال احمر این شهرستان در راستای حفظ محیط زیست، جلوگیری از بیماری و فرهنگ سازی در این خصوص به جمع آوری آشغال و زباله های اطراف موکب ها اقدام کردند.

شهرستان مهران
با توجه به اینکه مرز مهران به عنوان نزدیک‌ترین مرز به کربلا و یکی از مبادی ورودی و خروجی استان ایلام برای زائران اربعین حسینی است، اعضای جوان هلال احمر این شهرستان همزمان با وقوع گرد و خاک در مرز مهران اعضای جوانان این شهرستان به توزیع ماسک های فیلتر دار در بین زائران اقدام کردند.

اعضای جوانان هلال احمر در ایستگاه های این شهرستان، با توزیع چای وخرما، آب معدنی و غذاهای نذری از زائران اربعین حسینی پذیرایی کردند.

شهرستان چرداول
جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان چرداول برای خدمت رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) همت را پیشه کرده و در مسیرهای مختلف ایستگاه های سلامت و صلواتی را برپا کرده اند.

در این ایستگاه ها خدماتی از قبیل تست قند خون، فشار خون و ارائه نذورات به شیفتگان این امام همام در ایستگاه های برپا شده ارائه شد.

ارائه خدمات فرهنگی، توزیع بروشور، راهنمایی زائران و کمک جوانان هلال احمر به موکب های پذیرایی از دیگر اقدامات جوانان هلال احمر در شهرستان چرداول بود.

شهرستان سیروان
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیروان با همراهی و حضور پرشور جوانان این شهرستان به پخت و توزیع غذای گرم برای زائران اربعین حسینی در سه راهی کارزان خدمت رسانی کردند.

از دیگر اقدامات جوانان این شهرستان جمع آوری انار نذری از باغات شهرستان سیروان برای توزیع در بین زائران بود که با همکاری و مشارکت رئیس جمعیت هلال احمر این شهرستان صورت گرفت.

شهرستان دره شهر

اعضای جوانان شهرستان دره شهر با برپایی ایستگاه سلامت و صلواتی درکنار موکب های این شهرستان، خدمات بهداشت و سلامت به زائران اربعین حسینی در طول این ایام ارائه کردند.

در این ایستگاه ها خدمات دیگری همچون تست قند خون، فشار خون خدمات فرهنگی همچنین راهنمایی زائران، توزیع بروشور و ارائه نذورات به شیفتگان این امام همام در ایستگاه‌های برپا شده ارائه دادند.

با همکاری جوانان هلال احمر شهرستان دره شهر خدمات بشر دوستانه، ایستگاه سلامت فشار خون و مراقبت های پزشکی با حضورمربیان جوان و ایستگاه صلواتی جهت رفاه حال مسافرین ایجاد شد.

شهرستان ملکشاهی

در شهرستان ملکشاهی چندین دستگاه چادر برای استراحت و ارائه خدمات سلامت به زائران اربعین حسینی برپا شد تا زائران بتوانند در طی مسیر در این چادرها استراحت کنند.

جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ملکشاهی خدماتی ‏از قبیل تست فشار خون، قند خون، داروهای عمومی، تزریقات، پانسمان همچنین توزیع غذای نذری، پخت نان محلی برای پذیرایی از ‏زائران اربعین حسینی (ع) در ایستگاه های برپا شده خدمات قابل توجهی ارائه دادند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از تلاش های شبانه روزی و خدمت رسانی تمامی اعضا جوانان که در ایام اربعین حسینی به نحوی شایسته در خدمت رسانی به زوار در استان ایلام کوشا بوده اند، تقدیر و تشکر کرد.