اجرای طرح دادرس در ۱۵۰ مدرسه کردستان آغاز شد


هفتمین دوره طرح ملی دادرس با حضور مسوولین جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان در شهرستان دیواندره آغاز بکار کرد.

معاون امور جوانان استان کردستان در آیین افتتاح طرح دادرس در استان کردستان گفت: بی تردید باید طرح ملی دادرس را یکی از اثرگذارترین طرح های جمعیت هلال احمر دانست.

بابک قنبری افزود: امسال همزمان با کل کشور این طرح ارزشمند سازمان جوانان در ۱۵۰ مدرسه استان کردستان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: این طرح که مختص دانش آموزان پایه ی هشتم دبیرستان است، طی تفاهم نامه ی بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش به مرحله اجرا در می آید.

وی افزود: پس از اجرای آموزه های امدادی در مدارس تعیین شده در طرح دادرس، بهترین تیم دانش آموزی استان با انجام المپیاد درون مدرسه ای، شهرستانی و استانی به المپیاد کشوری اعزام می گردد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان با اشاره به اهمیت کانون های دانش آموزی در انجام فعالیت های بشردوستانه گفت: ۷۱ سال پیش با همکاری وزارت فرهنگ و هلال احمر در سازمان جوانان فعالیت های امدادی و فرهنگی در بین دانش آموزان گسترش یافت و ما افتخار این را داریم که امروز ادامه دهنده ی این کار ارزشمند هستیم.

بابک قنبری تصریح کرد: انجام فعالیت های بشردوستانه و امدادی از اصلی ترین برنامه های کانون های دانش آموزی است که توسط جمعیت هلال احمر در مدارس اجرا می شود.