ارتباط ویدئو کنفرانس در هفتادویکمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان هلال احمر

در سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر،طی نشستی مجازی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس، دبیرکل و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر با مدیران عامل استان ها و جمعی از دبیران کانون های دانشجویی بر افزایش حضور و نقش جوانان در فعالیت‌ها و ساختارهای جمعیت هلال احمر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، ١۴ آبان ماه، هفتاد و یکمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است، به همین منظور در جلسه شورای معاونین این جمعیت که با حضور رئیس، دبیر کل، معاونین و روسای سازمان های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر برگزار شد،دکتر پیوندی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با مدیران عامل استان ها و دبیران کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر گفت و گو کرد.

دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر ضمن تبریک به مناسبت هفتادویکمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان، گفت: امروز فرصتی دست داد تا به پیشنهاد رئیس جوان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از طریق استفاده از فضای مجازی با دست اندر کاران جوانان در هلال احمر استان ها، ارتباط برقرار کنیم.
وی با اشاره به اینکه لازم است تا به نقش محوری و اساسی جوانان بیشتر توجه شود، افزود: برنامه های مصوب جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان بایستی با نگاه ویژه دنبال شود تا بتوانیم نسبت به مرتفع کردن مشکلات و مسائل مربوط به این قشر در جمعیت هلال احمر گام برداریم تا جوانان، به جایگاه واقعی خود دست یابند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر توجه به نقش جوانان در تصمیم گیری ها و موقعیت های مدیریتی، بیان کرد: نقش جوانان در تصمیم گیری ها و موقعیت های مدیریتی حائز اهمیت است و می‌توان با توجه به نقطه نظرات جوانان و استفاده از توان و خلاقیت های آن ها در جهت اجرای هر چه بهتر ماموریت های هلال احمر حرکت کرد.

وی به ضرورت ایجاد امید و شادابی در جوانان اشاره کرد و یادآور شد: در برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر به نقش جوانان توجه ویژه ای شده است که برای اجرای آن نگاه مدیران به توانمندی جوانان را در انجام امور می طلبد و بایستی اقدامات لازم در جهت ایجاد روحیه شادابی و امید در جوانان انجام شود.

پیوندی با اشاره به رده های مختلف سنی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر از خردسالی تا جوانی، اظهارداشت: رده سنی عضویت در سازمان جوانان از غنچه ها آغاز شده و تا ٢۹ سالگی ادامه می یابد و این رده های سنی، پایه های اولیه انجام فعالیت های داوطلبی در جمعیت هلال احمر محسوب می شود و می توان پس از این سن از جوانان برای انجام فعالیت ها در سازمان داوطلبان و امداد و نجات بهره برد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، سرمایه گذاری روی جوانان و استفاده از توانمندی آن‌ها در انجام امور، راهی بسیار کم هزینه و مطمئن است که لازم است تمامی مدیران جمعیت هلال احمر به این موضوع توجه کنند.

در این کنفرانس ویدئویی همچنین مهندس محمود محمدی نسب دبیرکل جمعیت هلال احمر و دکتر شهاب الدین صابونچی؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالگرد تاسیس این سازمان، از زحمات همه مسئولان در حوزه جوانان تقدیر کردند.

لازم به ذکر است، مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان های قزوین، یزد، معاون جوانان استان کرمانشاه و همچنین دو تن از اعضا جوان کانون های سازمان جوانان در استان های گیلان و فارس به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمعیت و اعضای شورای معاونین گفت و گو کردند.