برگزاری دوره یکسان سازی مربیان طرح ملی دادرس استان البرز


دوره باز آموزی، یکسان سازی و هماهنگی مربیان طرح ملی دادرس استان البرز به صورت تخصصی با تدریس شهریار مزید آبادی در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر شهرستان کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ محمد باقر خلفی گفت: معاونت جوانان استان البرز برای ارتقای کیفیت برنامه‌های کانون‌های دانش‌آموزی بویژه یکسان سازی اطلاعات مربیان طرح دادرس تلاش می‌کند.

وی افزود: کسب رتبه نخست دادرسان خواهر و برادر استان البرز در ششمین المپیاد کشوری آماده و حفظ این مقام در المپیادهای بعدی، مسئولیت مجریان طرح در استان را چند برابر می‌کند.

وی با اشاره به افزایش مدارس مجری طرح دادرس و محدود بودن تعداد مربیان ویژه طرح دادرس استان البرز، بیان کرد: این کارگاه در روز نخست با حضور۴۰ مربی و ۱۰ کمک مربی دارای شرایط به صورت تئوری و عملی برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز بیان کرد: شرکت کنندگان علاوه بر افزایش توان و کسب مهارت‌ برقراری ارتباط با دانش آموزان، آیتم های هشت‌گانه طرح دادرس را بر اساس کتاب آموزش مهارت‌های امدادی دانش‌آموزان فرا گرفتند.

وی ارتقای سطح آموزش‌ها را مهمترین هدف این کارگاه آموزشی دانست و اظهار کرد: یکسان سازی اطلاعات، آموزش روش انتقال مطالب به دانش آموزان، نحوه ارتباط با مدیر و مجریان طرح در مدارس، کار با نوجوانان و شرایط حضور در مدارس از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بود.

خلفی با اشاره به اینکه این مربیان در دیگر طرح‌ها و برنامه‌های معاونت امور جوانان که مرتبط به دانش‌آموزان است شرکت خواهند کرد، تصریح کرد: مربیان حاضر در این کارگاه در شهرستان‌ها و مدارس سراسر استان البرز مهارت‌های طرح دادرس را آموزش می‌دهند و در طرح ماه نشان، اردوهای دانش‌آموزی و داوری المپیاد در سطح‌ شهرستانی و استانی بکار گرفته می‌شوند.

وی در پایان عنوان کرد: مربیان حاضر در کارگاه‌ها در نامه‌ای به اداره کل آموزش و پرورش استان البرز معرفی می‌شوند و با معرفی نامه رسمی در مدت زمان مشخص در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است، این کارگاه در دو جلسه چهار ساعت با هماهنگی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز برای توان افزایی و یکسان سازی اطلاعات مربیان و کمک مربیان برگزار شد.