معاون دانش‌آموزی و پیش‌دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر: همه بخش های هلال احمر با تمام توان در خدمت زائران اربعین حسینی (ع) هستند، افزایش تعداد اعضای جوان هلال احمر در مرزهای شلمچه و چذابه

معاون دانش‌آموزی و پیش‌دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: در حوزه جوانان ۶۰ نفر از اعضای این سازمان در طرح ملی اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند که در این ایام به ۱۵۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، سعید بابایی امروز در حاشیه بازدید از روند خدمات‌رسانی جمعیت هلال‌احمر در مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اصول هفت‌گانه هلال‌احمر منطبق با آموزه‌های اسلام بوده که مهم‌ترین اصل هلال احمر اصل بشر دوستی است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی هلال احمر برقراری صلح، آشتی و تفاهم بین ملت‌ها است و کدام حرکت فرهنگی را در سطح جهان مثل اربعین سراغ دارید که دو ملتی را که ۸ سال بر اثر سیاست‌های اشتباه با هم در جنگ بودند این گونه به هم نزدیک کند و قلب‌های دو ملت را به هم پیوند بزند.

معاون دانش‌آموزی و پیش‌دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: عشق به امام حسین(ع) توانسته است این دو ملت را به هم نزدیک کند.

وی با بیان اینکه همه بخش‌های هلال احمر با تمام توان و بسیج امکانات در خدمت زائران اربعین حسینی (ع) هستند عنوان کرد: هر کدام از بخش‌های هلال‌احمر به فراخور مسئولیت و تقسیم وظایفی که شده نقش‌هایی را به عهده دارند.

بابایی با بیان اینکه جوانان در بحث فرهنگی و پشتیبانی نیز حضور دارند، تصریح کرد: ۶ چادر سلامت در مسیرهای پیاده‌روی زائران از طرف سازمان جوانان برپا شد که خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.
وی بیان کرد: در حوزه جوانان ۶۰ نفر از اعضای این سازمان در طرح ملی اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند که در این ایام به ۱۵۰ نفر افزایش یافت.