کارگاه های پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان آذربایجان شرقی

کارگاه های آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در دو گروه مجزای دو روزه، با شرکت خواهران و برادران جوان در سالن سمعی و بصری جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ این کارگاه های آموزشی با حضور اعضای جوان هلال احمر از سراسر استان طی دو روز به تفکیک خواهران و برادران در محل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

در این دوره های دو روزه که با شرکت ۴۰ نفر از برادران در ۲۹ و ۳۰ مهرماه و با حضور ۴۰ نفر از خواهران که در مورخه های ۶ و ۷ آبان ماه تشکیل شد در کارگاه های اختصاصی به موضوعات: مهارت شناخت و مدیریت هیجان (کنترل استرس) ؛ مصرف مواد مخدر، اپیدمی لوژی، تاثیرات جسمی و روانی و همچنین الگوهای درمانی اعتیاد در استان و آشنایی با انواع مواد مخدر پرداخته شد.

تحلیل وضعیت اعتیاد در استان، ایران و جهان از موضوعات دیگر این کارگاه ها بود.

دکتر فرزاد کریمیان معاون امور جوانان استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: جوانان با فراگیری آموزه های این کارگاه ها، ضمن آشنایی با راه های پیشگیری و خودمراقبتی؛ در انتقال این آموزش ها به گروه های همسالان، سفیران پیشگیری از آسیب های اجتماعی خواهند بود.

کریمیان در ادامه افزود: نباید پس از ابتلا فقط به دنبال مقابله و مبارزه باشیم در حالی که باید این تفکر شکسته شود و آموزش های پیشگیرانه به جوانان و گروه های حساس جامعه در اولویت قرار گیرد که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بخوبی این احساس مسئولیت را شناخته و در راستای آن گام های متعدد و موثری برداشته است.