هفتمین دوره طرح ملی دادرس در استان آغاز شد


هفتمین دوره طرح 'دانش آموز آماده در روزهای سخت' (دادرس) با حضور 2 هزار دانش آموز اردکانی در مدرسه حضرت مریم این شهرستان همزمان با سراسر استان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، در این مراسم با بیان اینکه عمده اهداف فعالیت هلال احمر با حفظ کرامت انسانی و اهداف بشر دوستانه انجام می شود تصریح کرد: فعالیت عمده این سازمان و صلیب سرح جهانی، امدادرسانی در زمان جنگ و حادثه است.

محسن حرازی زاده اظهار داشت: در زمان صلح و بدون حادثه بحث آموزش نیروها و آمادگی هر چه بیشتر امدادگران در مقابله با حوادث وتکمیل تجهیزات و امکانات امدادی مطرح می شود.

وی با بیان اینکه دراین آیین، تمام رده های سنی از غنچه های هلال احمر تا کانون های دانش آموزی و دانشجویی فعالیت دارند و با ما همکاری می کنند افزود: یکی از طرح هایی که اجرا شد و نهادینه شدن آموزش اقدامات کمک های اولیه در جامعه و در سطح دانش آموزی موثر بود طرح دادرس می باشد که مخفف دانش آموز آماده در روزهای سخت است.

مدیرعامل هلال احمر استان یزد افزود: این دوره در مقطع هشتم ابتدایی تشکیل می شود و خوشبختانه با آمادگی و اعلام همکاری مدیران استان یزد انجام شد و ما توانستیم در شرایط مختلف این طرح را که هفتمین دوره است شروع کنیم.

حرازی زاده یادآور شد: این طرح به صورت نمادین در مدرسه حضرت مریم شهرستان اردکان برگزار شد و در تمام استان یزد در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با ارائه این طرح بتوانیم اقدامات اولیه را در جامعه نهادینه کنیم.

این مسئول افزود: اولین کسانی در مقابل حوادث احتمالی قرار می گیرند دانش آموزان چه در مدرسه و چه در خانواده هستند که با آموزش دادن آنها می توان به عزیزان خود در موقع حادثه امدادرسانی نمود.

فرماندار اردکان هم در این آیین با بیان اینکه آموزش نقش موثری در پیشگیری از حوادث و جلوگیری از خسارات و صدمات دارد گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان غیردولتی و بین المللی نقش بسیار موثری در کاهش حوادث مختلف و آمار مجروحین دارد.

هادی مقیمی اضافه کرد: در این طرح هر دانش آموزی یک سفیر سلامت در جمع خانواده و مدرسه است.

این مسئول تصریح کرد: طرح دادرس زیر نظر امور جمعیت جوانان هلال احمر و با همکاری اداره آموزش و پرورش اردکان برگزار می شود.

در این آیین از مدیران ، مربیان و دانش آموزان مقام آور طرح دادرس تجلیل و جوایزی اهدا شد، همچنین تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان مانور نجات از ارتفاع را اجرا کردند.