دانشجویان تا ۲۰ آبان ماه فرصت دارند

فراخوان هشتمین جشنواره ملی فداکاری دانشجویان ایران اعلام شد

علاقه مندان به شرکت در هشتمین جشنواره ملی فداکاری دانشجویان ایران که دومین دهه از آذرماه ۹۷ برگزار می شود، تا ۲۰ آبان ماه فرصت ثبت نام در جشنواره دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، نشست خبری هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران صبح امروز (یکشنبه) در محل سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.
عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در ابتدای نشست به ویژگی فعالیت های دانشجویی پرداخت و گفت: علاقه مندی به فعالیت های داوطلبانه، انجام فعالیت های اعتماد ساز و تقویت کننده سرمایه اجتماعی و همچنین فعالیت های مرتبطا با زبان هنر و زبان عمومی از مهمترین ویژگی فعالیت های دانشجوی است.
وی با اشاره به توجه جهاددانشگاهی کشور به مقوله نیازسنجی عنوان کرد: فعالیت های فرهنگی و دینی صورت گرفته در جهاددانشگاهی در قالب هایی چون فرهنگ اجتماعی، فرهنگ سیاسی و فرهنگ مطالعات صورت می گیرد که برای هر یک برنامه هایی چون تندیس فداکاری، برگزاری مناظرات و گفتمان های دانشجویی جزو این برنامه ها به شمار می رود.
جمال رحیمیان رئیس شورای سیاست گذاری آیین تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران نیز در ادامه گفت: نخستین دوره از آیین قدردانی دانشجویان فداکار ایران در سال ۱۳۸۵ همزمان با سالگرد حادثه زلزله بم برگزار شد. در این دوره دانشجویانی که سهم قابل توجهی در امدادگری به زلزله زدگان بم داشتند مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی افزود: تاکنون در هفت دوره برگزار شده، ۲۷۹ دانشجوی فداکار مورد تقدیر قرار گرفته اند که از این میان ۳۱ مورد به تقدیر از گروه های دانشجویی اختصاص داشت و مابقی نیز دانشجویان فداکار بودند.
به گفته وی، ۱۵۲ مورد از تقدیرهای صورت گرفته به دانشگاه های دولتی و ۷۲ مورد نیز به دانشگاه آزاد اختصاص داشت.
حسن فارسی دبیر جشنواره ملی فداکاری دانشجویان ایران هم در سخنانی با اشاره به اصلاح آیین نامه جشنواره گفت: ثبت نام در جشنواره به دو صورت آزاد و فراخوان دستگاه های همکار صورت خواهد گرفت.
فارسی گفت: دانشجویان علاقه مند برای شرکت در این دوره از جشنواره می توانند از طریق سایت www.tandisefadakari.ir مشخصات خود را وارد و ثبت نام کنند. همچنین دستگاه های همکار نیز با فراخوان های درون سازمانی اسامی را به جشنواره معرفی کرده و سپس مدارک آنان بررسی خواهد شد.
بنابر اعلام دبیر جشنواره ملی فداکاری دانشجویان ایران، در هشتمین دوره این جشنواره ۳۴ دانشجوی فداکار برگزیده خواهند شد.
شعر فداکاری و تشکیل باشگاه دانشجویان فداکار نیز از دیگر برنامه های این دوره از جشنواره خواهد بود.

آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان ایران هر ساله در راستای قدردانی و شناسایی دانشجویان فعال در عرصه های دفاع مقدس، ارائه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانی در سوانح، امور خیریه، سلامت و توانبخشی، سازندگی، محرومیت زدایی و آبادی کشور توسط جهاددانشگاهی برگزار می شود.