دست هایی که مهربانی بخشیدند

اسباب‌بازی‌هایی که غنچه‌های هلال با سخاوت و از خودگذشتگی با دست‌های مهربان شان به دوستان خود اهدا کردند. تلاش برای تسکین آلام بشری، یکی از اهداف جمعیت هلال‌احمر است.

شنیدن این جمله در ابتدا تصویر ناخوشایند جنگ‌ها را به یاد می‌آورد، جایی که جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر
وارد عمل می‌شوند تا به جنگ‌زده‌ها کمک کنند و از درد و رنج آنها کم کنند.

اما این هدف معانی دیگری هم دارد، شاید جنگ بارزترین تصویر از آلام بشری باشد اما همین که در جایی از این سرزمین رویای کودکی داشتن یک اسباب‌بازی کوچک باشد باز هم این هدف جمعیت هلال‌احمر یعنی تلاش برای تسکین آلام‌ بشری پررنگ می شود.

حالا این بار کودکان در خط مقدم قرار گرفتند و با شرکت در طرح دست‌های مهربان تلاش کردند تا بچه‌های مناطق دورافتاده و کمتر برخوردار را خوشحال کنند.

در این طرح که یکی از اصلی‌ترین برنامه های جوانان در هفته کودک بود، کودکان اسباب‌بازی‌های سالم خود را به چادر محل استقرار جوانان هلال‌احمر تحویل می‌دادند تا میان کودکان مناطق دورافتاده توزیع شود. تمرین فرهنگ نیکوکاری و بشردوستی، هدف اصلی طرح دست‌های مهربان بود چراکه با این کار، آنها از مهمترین دارایی خود به نفع همسالانشان گذشت کردند.

توجه به اهمیت آب و نذر آن نیز رویکرد خاص پنجمین دوره ی طرح ملی دستهای مهربان بود که کودکان با اهدا یک بطری آب معدنی به همسالان خود در مناطق آسیب دیده از خشکسالی کمک کردند. این طرح توسط جوانان بشردوست هلال احمر و با همکاری مدیران مربیان و اعضا غنچه های هلال در مهدکودک های نوگلان زندگی و ستایش شهرستان طبس انجام شد.

مسئول دفتر امام جمعه، رئیس بهزیستی و رئیس اداره ی تبلیغات شهرستان نیز از این طرح بازدید نمودند.

لازم به ذکر است، تحویل اسباب بازی و آب معدنی تا پایان هفته ی کودک ۲۳ مهرماه از طریق واحد جوانان جمعیت هلال احمر ادامه دارد