شوق و هیاهوی غنچه های هلال با اجرای طرح دست های مهربان ۵‎

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی ضمن تبریک روز جهانی کودک به غنچه های هلال از اجرای طرح دست های مهربانی و ویژه برنامه های این هفته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی سرپرست جمعیت هلال احمراستان آذربایجان غربی گفت: کودکان، برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه به شمار می آیند.

وی افزود: دنیای امروز نیاز به نیروی افراد تحصیل کرده، خلاق، خوش فکر و انعطاف پذیر دارد. او تحقق یافتن به همچین هدفی بستگی به آموزش رسمی دارد و این فرآیند باید از زمان تولد و کودکی، حتی پیش از تولد آغاز گردد.

سعید رهبر سوره اظهار کرد که کودکان به دلیل آسیب پذیری جسمی و ذهنی، نیاز به مراقبت و حمایت ویژه دارند و همه کودکان می بایست بدون در نظر گرفتن جنسیت، نژاد، زبان، مذهب یا هر مورد دیگر فرصت حداکثر رشد را داشته باشند.

برنامه ریزی ها نیز باید به گونه ای صورت پذیرد که دسترسی کودکان به خصوص کودکان محروم، به خدمات مراقبتی و آموزشی با کیفیت، در دوران کودکی را افزایش دهد و در جایی که منابع محدود است، کودکان آسیب پذیر در اولویت قرار گیرند.

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی در خصوص برنامه های صورت گرفته در این هفته خبر داد و گفت: با همت اعضای جوانان سراسر شعب استان و همکاری مربیان مهدکودک ها، مسئولین آموزش و پرورش ، اداره بهزیستی و مراکز کانون پرورش فکری کودکان، طرح دست های مهربان هلال ۵ در طول هفته جهانی کودک در سراسر استان آذربایجان غربی به خوبی و با شکوه تر از سال های قبل اجرا شد.

نجف آذرنیوتور افزود: از جمله برنامه های اجرا شده در طول این هفته را، آموزش بحث امداد و کمک های اولیه در مهدکودک ها، کانون پرورشی فکری کودکان و مدارس ابتدایی، برگزاری مانور زلزله در مهد کودک ها، برپایی نمایشگاه نقاشی و طراحی، کار دستی و آثار کودکان در اکثر شعب، عیادت از کودکان بیمار و بستری شده در بیمارستان و همچنین آموزش کودکان استثنایی، اجرای کاروان نیکوکاری و معاینه بالینی کودکان و ایجاد محیطی شاد برای کودکان روستای صفیر در شهرستان شاهین دژ، تشکیل زنجیره انسانی در راستای طرح ملی نذز آب با حضور سراسری مهدکودک ها و کانون های دانش آموزی سراسر شعب استان، تقدیر از مربیان کانون های غنچه های هلال و دانش آموزی توسط رئیس مسئولین جمعیت هلال احمر شهرستان بوکان و برپایی بیش از ۴۰ پایگاه در ادارات، مدارس و خیابان ها و میادین اصلی شهر به منظور اجرای طرح دست های مهربان هلال ۵ و … را عنوان کرد، که با مشارکت بیش از ۶۰۰ نفر از اعضای غنچه های هلال ، دانش آموزی و جوانان صورت پذیرفت.

آذرنیوتور از دیگر برنامه های پیش رو به همین مناسبت را اجرای کاروان های نیکوکاری در مناطق محروم و اهدای امانت های کودکان به همسالان خود عنوان کرد.