جوانان مازندران پیشگام در مبارزه با مواد مخدر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران از اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در راستای ترویج فرهنگ پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ لیلی احمدی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و مشارکت اعضای جوانان در برپایی نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر در این هفته، افزود: اهمیت شناسایی آسیب های اجتماعی موجب گرایش جوانان به رفتارهای بشر دوستانه خواهد شد که این امر گام موثری در راستای تحقق اهداف استراتژی ۲۰۲۰ فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مبنی بر ممکن ساختن زندگی سالم و ایمن خواهد بود.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به همگام بودن پیشرفت های بشر و آسیب های ناشی از آن جامعه نوین بیان کرد: دستاوردهای بشر و ابزار های جدید حاصل از آن، همواره آسیب های جدی برای انسان به همراه داشته که از جمله مخرب ترین این آسیبها، اعتیاد است.

احمدی با تاکید بر تعاریف موجود بر طیف قاطعیت، تصریح کرد: در جامعه کنونی ما افراد بیشتر به سمت سلطه گری یا سلطه پذیری گرایش دارند و کمتر به سمت قاطعیت هستند و همین موضوع مشکل مهارت نه گفتن ایجاد می کند.

وی در همین زمینه ادامه داد: در مساله اعتیاد مواد مخدر اولین مصرف بیشترین لذت را به فرد می دهد و فرد در دفعات بعدی باید مصرف بیشتری داشته باشد تا همان لذت را ببرد و این مسئله باعث می شود تا نهایتا شکل مصرف فرد به سمت خوردن و نهایتا تزریق پیش رود.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران در پایان با اشاره به نمایش توان مهارتی اعضای جوانان در نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر، گفت: در این نمایشگاه که با همکاری نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، شهرداری و معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران برگزار شد؛ اعضای جوانان این استان به تشریح فعالیت ها و اهداف تیم های پیمان و همچنین ابتکارات اجرایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر برای بازدید کنندگان پرداختند.