گزارش// طرح دست های مهربان هلال در سراسر استان ایلام “دستهای مهربان به توان بی نهایت”

کودکان ما باید کمک کردن را از کودکی بیاموزند و برپایی طرح‌های دست های مهربان و مشارکت بچه‌ها در آن کمک می‌کند که کودکان و نوجوانان در آینده شهروندان مسئولی باشند.

«یک هدیه، یک لبخند» در نظر دارد با تکیه بر حس نوعدوستی ایرانیان با اهدای یک اسباب بازی به کودکان نیازمند، شادی را به صورت بچه های سرزمینمان برگرداند، که در این طرح بر این باوریم که حمایت و توجه به کودکان اساس پیشرفت بشر است و توجه کافی در سنین کودکی باعث پایه گذاری شخصیت محکم تری برای آینده افراد است.

«یک هدیه، یک لبخند» فقط اهدای یک اسباب بازی نیست، بلکه آغاز یک فرآِیند انسان دوستانه در راستای حل مسائل و معضلات اجتماعی است.

 این اقدامی نمادین در راستای ترویج فرهنگ توجه به کودکان نیازمند است. همه با هم می خواهیم با اهدای یک هدیه عروسک، اسباب بازی و … لبخند کودکانه از آنها هدیه بگیریم و موجب شادی دل همه فرزندان نیازمند سرزمینمان باشیم.

امروزه سعی بر این است که تک تک افراد جامعه در قبال مسائل مربوط به کودکان نیازمند احساس مسئولیت کنند. آگاهی دادن به افراد در این زمینه وظیفه انجمن‌ها، نهادها، نخبگان و فعالان اجتماعی و بشر دوست است.

از سوی دیگر شادی کودکان است و جهان امروز، ناخوشایندی ها و ناملایمتی های را در خود دارد که لبخند را از چهره کودکان زدوده است.

ما بر آن هستیم با جمع آوری هدایا از طریق قلک های شادی، تبلیغات میدانی و مجازی افکار عمومی را درباره شاد کردن دل کودکان نیازمند حساس کنیم.

دست‌های کودکانه، اسباب‌بازی هدیه می‌دهند
معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از برگزاری برنامه‌های متعددی با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با جمعیت هلال احمر و فعالیت‌های آن خبر داد و تصریح کرد؛ در همین ارتباط در طول هفته کودک گروه‌های مختلفی از کودکان و نوجوانان استان ایلام از بخش‌های مختلف هلال احمر این استان بازدید و با آن آشنا می‌شوند.

علی اصغر علی اکبری بابیان اینکه هدف اصلی این طرح ترویج مهربانی و نوع‌دوستی در سنین کودکی است، ابراز داشت؛ بنابراین در شهرهای کم برخوردار کودکان می‌توانند برای سایر هم‌سالان خود در استان ایلام نقاشی کشیده یا کاردستی درست کنند.

علی اکبری با بیان اینکه هفته جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است، افزود؛ کودک، به عنوان انسانی کوچک به شخصیت خود علاقمند است و احترام به او، یکی از عوامل مهم پرورشی رشد شخصیت به شمار می رود.

وی گفت: تلاش ما در جمعیت هلال احمر ایلام نیز بر طراحی و اجرای برنامه های مختلف و متنوع نه در طول هفته کودک که در تمام سال قرار گرفته به این امید که شاهد پویایی نسل کودکان و حضور آنها در عرصه های مختلف زندگی باشیم

برگزاری دست های مهربانی با اهداء اسباب بازی به کودکان نیازمند در ایلام

غیاث کریمی رئیس شعبه جمعیت شهرستان ایلام از برگزاری جشن دست های مهربان با هدف احسان، اکرام و اهتمام ورزیدن به کودکان نیازمند با اهداء اسباب بازی در شهرستان ایلام خبر داد، در این جشن که با حضور مدیرعامل جمعیت استان، معاون امور جوانان، رئیس ادره پیش دبستانی و دانش آموزی استان، مسئولین استانی و شهرستانی و مربیان مهد حضور داشتند.

اجرای طرح دستهای مهربان در شهرستان مهران

رئیس شعبه مهران گفت: طرح دستهای مهربان با هدف آموزش و نهادینه سازی فرهنگ نوع دوستی و نیکوکاری با حضور غنچه های هلال احمر پیش دبستانی کوثر شهرستان مهران اجرا شد، که میتوان به برگزاری مسابقه نقاشی همگانی، اهدای اسباب بازی، اهداء کتاب این غنچه ها اشاره کرد.

برگزاری «طرح دست های مهربان» در سیروان

یاسر ملک حسینی اضهار داشت؛ برگزاری ایستگاه نقاشی به مناسبت هفته کودک با حضور مهدکودک یاس و صرف ناهار در محل مهدکودک و پیش دبستانی آفتاب برگزار شد
رئیس شعبه سیروان افزود؛ طرح «دستهای مهربان» برای جمع آوری عروسکهای سالم کودکان و توزیع آن در بین کودکان محروم اجرا شد، که برای برخورداری از رفتارهای نوع دوستانه باید دلهای مهربان داشته باشیم و این طرح ها می تواند در ارتقای سطح فکری و فرهنگ مهربانی موثر واقع شود.

اجرای طرح دستهای مهربان در شهرستان چرداول

رئیس شعبه چرداول خبر داد؛ مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی که در آن ها کانون غنچه های هلال احمر شهرستان چرداول فعال هستند؛ هدایای را جمع آوری کرده و در اختیار شعب این جمعیت هلال احمر برای ارسال به مناطق محروم قرار خواهند داد.
خانم فریادیان هدف از اجرای این طرح را ایجاد شادی و نشاط در بین کودکان در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.

اسباب بازی‌های کودکان دره شهری به کودکان بی‌بضاعت هدیه شد

طرح دست های مهربان به همت جمعیت هلال رئیسوشعبه هلال احمرشهرستان دره شهر گفت: با همکاری مرکز مهد کانون غنچه های هلال این شهر طرح دست های مهربان برگزار شد.

همچنین میتوان به برگزاری جشن روز ملی کودک، کارگاه نقاشی و بحث نإر آب و جمع آوری آب معدنی پرداخت.

وی افزود: در این طرح اسباب بازی های کودکان و نونهالان توسط اعضای کانون غنچه ها با هدف اهداء آن ها به کودکان نیازمند در راه توجه به حس بشر دوستی و تقویت حس نوع دوستی در بین آن ها جمع آوری شد.

و در حاشیه این مراسم با قرار دادن بطری های آب معدنی را برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان جمع آوری کردند.

اجرای طرح ملی دست‌های مهربان هلال همزمان با آغاز هفته کودک در ملکشاهی

رئیس شعبه جمعیت شهرستان ملکشاهی خبر داد؛ جوانان جمعیت این شعبه به مناسبت روز جهانی کودک و با هدف اشاعه فرهنگ صلح و ترویج روحیه مهربانی و نوع دوستی و تمرین بخشندگی بین کودکان با برپایی چادر سازمان جوانان در محل پارک کودک وکانون فرهنگی کودکان و نوجوانان اقدام به جمع آوری اسباب بازی و کتاب قصه از بین خانواده ها به منظور اهدا به کودکان بی بضاعت کردند.

مردم موفق امروز کودکان جسور دیروز بوده اند

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان دهلران ازبرگزاری جشن روز جهانی کودک باحضور غنچه های هلال احمر این شهرستان خبر داد.

فریدون ملک میرزایی اظهار داشت؛ روزجهانی کودک فرصت مناسبی است که والدین وخانوادها وهمچنین مسئولان امر بیش ازپیش به حقوق اولیه کودکان توجه اساسی کنند.

ملک میرزایی ازکودکان ونونهالان بعنوان فرشته های مقدس درحیات بشری یادکردوگفت: خواسته ها ونیازهای عاطفی کودکان بایدبادرنظرگرفتن روحیه لطیف آنهابرآورده شودکه عشق ورزی وایجادیک فضای صمیمی ومحبت آمیز ازسوی والدین می تواند درتعالی روحی وفکری کودکان مثمرثمر واقع شود.

رئیس جمعیت شهرستان دهلران عنوان کرد؛ دراین برنامه سعی گردید درغالب برنامه های شادوسرگرم کننده ای مانند مسابقات نقاشی ٬زنجیره انسانی نذرآب ودست های مهربان٬اهدای وسایل اسباب بازی به کودکان نیازمند٬شعرخوانی وآموزش تجهیزات آمبولانس وکیف کمک های اولیه وآموزش های بهداشتی برای کودکان اجراگردید.

ملک میرزایی درپایان خاطرنشان کرد؛ جشن روزجهانی کودکان دردو پیش دبستانی غنچه های آوای مهر و سپینود برگزارگردید٬ ودرپایان ازمسئولین محترم اداره بهزیستی که دراین مراسم حضورداشتندتقدیرتشکرکردند و درپایان این جشن به غنچه های هلال احمرهدایایی تقدیم شد.

فرشاد توکلی_رابط خبری جوانان استان ایلام